Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Dlatego Kylian Mbappe grał z Hiszpanią bez maski. Brutalnie ocenił występ na EURO 2024
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 10.07.2024 13:00

Dlatego Kylian Mbappe grał z Hiszpanią bez maski. Brutalnie ocenił występ na EURO 2024

Kylian Mbappe
Fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

W meczu z Austrią Kylian Mbappe doznał złamania nosa i musiał grać w kolejnych spotkaniach z maską. Towarzyszyła mu ona do ćwierćfinałowego starcia z Portugalią, a we wczorajszym półfinale grał już bez niej. Francuz wyjaśnił powód takiej decyzji. Postanowił także surowo ocenić swój występ na EURO 2024.

Kylian Mbappe zagrał z Hiszpanią bez maski. To jednak nie pomogło, Francja odpadła

Półfinał Francja - Hiszpania zapowiadał się naprawdę emocjonująco. Przy tak dobrze grającej reprezentacji dowodzonej przez Luisa de la Fuente, Trójkolorowi musieli pokazać swój najwyższy poziom. Zaczęli dobrze, bo od bramki Randalla Kolo Muaniego w 9. minucie. Później było jednak coraz gorzej, ponieważ w ciągu czterech minut Hiszpanie strzelili Francuzom dwa gole, które ostatecznie przesądziły o losach tego pojedynku. 

W tym meczu, po raz pierwszy od czterech spotkań bez maski wystąpił Kylian Mbappe. Kapitan musiał ją nosić po tym, jak w pierwszym grupowym starciu na EURO 2024 z Austrią złamał nos. Mogło to wpłynąć na jego dyspozycję, ponieważ poza bramką z rzutu karnego przeciwko Polsce nie pokazał pełni swoich umiejętności. Dopiero w półfinale z Hiszpanią przełamał się i zanotował asystę przy golu Kolo Muaniego. To jednak była tylko chwilowa radość, bo ostatecznie Francja odpadła z turnieju.

Mateusz Borek się nie hamował. Natychmiast powiedział, co sądzi o grze Francji na Euro Szymon Marciniak stoi przed wielką szansą. Takie słowa o Polaku tuż przed finałem

Mbappe tłumaczy, dlaczego odstawił maskę

Wielu ekspertów tłumaczyło słabszą formę Kyliana Mbappe tym, że maska ograniczała mu widoczność na boisku. Te domniemania wydaje się potwierdzać sam piłkarz. W rozmowie po meczu wyznał, co kierowało nim przy podejmowaniu decyzji o zdjęciu maski.

Miałem jej dość, nie byłem w stanie dobrze widzieć na boisku. Rozmawiałem z lekarzem, dyskutowaliśmy, co zrobić. Powiedział, bym podjął męską decyzję. Nie żałuję, że zagrałem bez maski

Francuz porównał noszenie jej do noszenia okularów 3D. Mbappe odnosił wrażenie, jakby to nie on biegał po boisku. Z pewnością obecność maski na nosie napastnika wpłynęła na jego odczucia co do występu na EURO 2024.

ZOBACZ: Kolega Huberta Hurkacza zabrał głos ws. jego kontuzji. Zaskakujące informacje

Kylian Mbappe mocno ocenił swój występ na EURO 2024. "Nie udało się"

Kylian Mbappe zakończył EURO 2024 z jednym golem. Ponadto nie udało się zdobyć trofeum, co było celem Francuzów. Kapitan reprezentacji nie krył rozczarowania w pomeczowej rozmowie.

Chciałem zdobyć mistrzostwo Europy i wypaść dobrze w turnieju. Nie udało się ani jedno, ani drugie. Taki wynik odbieram jako porażkę, także swoją

Po tak rozczarowującym turnieju przyszedł czas na wakacje. Nie potrwają one jednak długo, ponieważ za kilka tygodni rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu klubowego. Kylian Mbappe zaznacza jednak, że trochę odpoczynku mu się przyda.

Sezon był długi i wyczerpujący. Niestety, już jedziemy na wakacje, ale odpoczynek na pewno się przyda. Nie byłem do końca zdrowy i jadę do domu, muszę to zaakceptować. Na pewno muszę też odpocząć. Potrzebuję odzyskać świeżość i dobrze przepracować okres przygotowawczy w nowym klubie - komentował Francuz