Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Thomas Thurnbichler zabrał głos ws. formy Dawida Kubackiego. Przyznał to wprost
Jakub Franek
Jakub Franek 02.02.2023 13:55

Thomas Thurnbichler zabrał głos ws. formy Dawida Kubackiego. Przyznał to wprost

EN 01551792 1188
KAZUHIRO NOGI/AFP/East News

Dawid Kubacki utracił pozycję lidera, co napawa niepokojem polskich i zagranicznych kibiców skoczka narciarskiego. Wydaje się, że w ostatnich dniach Pucharu Świata Polak mocno obniżył loty. Thomas Thurnbichler komentuje ostatnie wyniki skoczka.

Zła passa Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki w ostatnich dniach osiąga znacznie gorsze wyniki. Pasmo porażek zaczęło się od zajęcia miejsca poza podium w konkursie w Sapporo. Niestety, na tym potknięciu się to nie skończyło. Złe występy naszego reprezentanta w Bad Mitterndorf przyczyniły się do bolesnej utraty żółtego plastronu lidera.

Zmartwieni fani zadają proste pytanie. Czy to koniec sukcesów naszego sportowca na tegorocznych zawodach Pucharu świata? Głos w tej sprawie zabrał Thomas Thurnbichler, były zdobywca złota w zawodach juniorów i trener naszej reprezentacji.

Trener reprezentacji komentuje kondycję skoczka

- Trudno mieć pretensje do Dawida Kubackiego o słabsze występy. Wystarczy spojrzeć, ile miał na głowie w ostatnim okresie: walka o zwycięstwo w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, obrona pozycji lidera Pucharu Świata, a także troska o rodzinę, żona była w zaawansowanej ciąży, a później nastąpiły narodziny drugiej córki - uspokaja kibiców Austriak.

Zdaniem trenera obniżka formy jest jak najbardziej naturalna. Co więcej, jego zdaniem istnieje duża szansa, że Polakowi uda się obronić straty, jakie ponosi do Graneruda. Istotne jest jednak, żeby nasz reprezentant się nie przemęczał.

- To naprawdę wiele. Dlatego to normalne, że może się czuć zmęczony. On wykonał wielką pracę. Nikt nie jest w stanie utrzymać szczytu formy przez cały sezon - mówi trener reprezentacji Polski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl