Sport.Goniec.pl

JURE MAKOVEC/AFP/East News

Dawid Kubacki powiedział dlaczego wygrał prolog Raw Air. Trudno powstrzymać śmiech

10 Marca 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Dawid Kubacki zwyciężył w piątkowym prologu Raw Air w Oslo. Problemy zdrowotne, z którymi polski skoczek boryka się od pewnego czasu, nie przeszkodziły mu w utrzymaniu doskonałej formy. Wicelider Pucharu Świata w skokach narciarskich w rozmowie z "Eurosportem" w zabawny sposób skwitował swoje udane skoki. 

Problemy zdrowotne Dawida Kubackiego

W trakcie niedawno zakończonych mistrzostw świata w Planicy Dawid Kubacki zmagał się z uciążliwymi kłopotami ze zdrowiem. Początkowo reprezentant Polski miał problemy z plecami. Później na przeszkodzie dodatkowo stanęły przeziębienie oraz gorączka. Pomimo przeciwności losu Polak zdobył brązowy medal na dużej skoczni. - Dwa kilo mniej i leci - tłumaczył uśmiechnięty.

O szczegółach swojej choroby Dawid Kubacki mówił w rozmowie z "Eurosportem". - Najlepsze jest to, że stało się to po powrocie do domu, gdy było trochę czasu, by odpocząć. Waga jednak zjechała i można powiedzieć, że jest stricte startowa. Fizycznie czuję się w porządku. Mieliśmy w środę trening, który do teraz czuję w nogach - informuje zawodnik.

Górale stanęli murem za Janem Pawłem II. Lata temu przyrzekli papieżowi ważną rzecz

Górale stanęli murem za Janem Pawłem II. Lata temu przyrzekli papieżowi ważną rzecz

CZYTAJ DALEJ

Znakomity występ w prologu Raw Air

W piątek w Oslo miały miejsce kwalifikacje, które liczą się do końcowej klasyfikacji cyklu Raw Air. Po imponującym skoku Dawid Kubacki zwyciężył w prologu. Zaznaczyć jednak trzeba, że treningowe próby Polaka, a w szczególności pierwsza z nich, nie napawały optymizmem.

- Pierwszego treningu nie ma co komentować. Rozgrzewka i wszystko inne było dobre, lecz skok wyszedł nie tak, jak trzeba. Pozycja jednak do końca nie grała. Drugi był lepszy, choć pojawiły się adnotacje od trenera, co się nie podobało. W kwalifikacjach skok był solidny - wyjaśnia skoczek.

Dawid Kubacki jest pewny swoich możliwości. - Moim celem w kwalifikacjach było oddanie dobrego skoku i wiedziałem, że stać mnie na to, by je wygrać. Tego planu się trzymałem i on na następne dni nie będzie się zmieniał. Wiem, jak mam skakać i to mi może dać naprawdę dobre wyniki. Tego się będę trzymał, a w przyszłość zbytnio wybiegał nie będę - dodaje.

Daleka droga do końcowego zwycięstwa

Dzięki znakomitemu skoku Dawid Kubacki został liderem cyklu Raw Air. Na końcowy rezultat będzie się składać 18 skoków w zawodach oraz w kwalifikacjach. - Wszyscy wiemy, jak długi jest Raw Air i ile skoków się liczy. Ja podejdę do tego ze spokojną głową. Najważniejsza będzie skocznia mamucia na koniec, bo tam można najwięcej punktów zyskać - tłumaczy wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Początek pierwszej serii sobotniego konkursu zaplanowany jest na 14:40.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Maciej Stuhr Jarosław Jakimowicz

Jarosław Jakimowicz odpowiedział na zaczepkę Macieja Stuhra: "Jesteś jak szczur"

CZYTAJ DALEJ
Są wstępne wyniki sekcji zwłok księży z Sosnowca

Są wstępne wyniki sekcji zwłok martwych księży z Sosnowca. Lekarze nie mają wątpliwości

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Skoki Narciarskie

Dawid Kubacki otrzymał duże wsparcie od Thomasa Thurnbichlera. Austriak zwrócił się do niego w pięknych słowach
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Marta Kubacka w szpitalu. Żona Dawida Kubackiego to jego światełko, pokazywała to wiele razy
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Dawid Kubacki przerwał milczenie. Prawie nie mogło być już gorzej
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Nowe informacje ws. Dawida Kubackiego. Apoloniusz Tajner: "sprawa jest delikatna"
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Stefan Kraft o nieobecności Dawida Kubackiego w Pucharze Świata. Niepokojące słowa
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Wiadomo, ile zarobili polscy skoczkowie. Dawid Kubacki znalazł się w ścisłej czołówce
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]