Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Co za informacje dla Natalii Kaczmarek. Jej szanse na medal olimpijski znacząco wzrosły
Michał Pokorski
Michał Pokorski 01.07.2024 07:43

Co za informacje dla Natalii Kaczmarek. Jej szanse na medal olimpijski znacząco wzrosły

Natalia Kaczmarek
Fot. Rex Features/East News

Kolejna wielka rywalka Natalii Kaczmarek odpada z Paryża. Z powodu kontuzji, aktualna mistrzyni olimpijska nie wystąpi na tegorocznych igrzyskach we Francji. Szanse Polki na miejsce na podium po raz kolejny znacząco wzrosły. 

Świetna forma Natalii Kaczmarek

Polka jest w tym sezonie w wybitnej formie. Najpierw otworzyła sezon letni najszybciej w karierze, a następnie poprawiała się ze startu na start. Podczas Mistrzostw Europy w Rzymie 26-latka zdobyła złoty medal i poprawiła legendarny rekord Polski. Natalia Kaczmarek została pierwszą reprezentantką naszego kraju w historii, której udało się zejść poniżej 49 sekund na 400 metrów. Kapitalny bieg we Włoszech ma być dopiero “prologiem” tego, co sprinterka pokaże w Paryżu.

W ostatnim czasie biegaczka z Drezdenka wykręciła najszybszy wynik w Polsce na 200 metrów od prawie 40 lat. W mistrzostwach Polski Natalia Kaczmarek pobiegła na “pół gwizdka”, a i tak zdeklasowała swoje rywalki i zdobyła czwarte złoto w karierze. Forma Polki nieustannie rośnie, a jej najlepszy moment, ma nadejść we Francji. Teraz z walki o medal olimpijski, odpadła jedna z największych rywalek sprinterki.

Niespodzianki nie było. Znamy drugą parę ćwierćfinałów Euro 2024

Mistrzyni olimpijska nie wystartuje w Paryżu

Shaunae Miller-Uibo z Bahamów to jedna z dominatorek światowych 400 metrów. Sprinterka dwa razy z rzędu zdobyła olimpijskie złoto (Rio 2016, Tokio 2020), ale nie wystartuje w stolicy Francji. 30-latka od jakiegoś czasu zmaga się z kontuzją. Uraz uniemożliwił jej start w mistrzostwach kraju, a to oznacza brak kwalifikacji olimpijskiej dla Bahamki. Warto przypomnieć, że biegaczka wiosną 2023 roku urodziła synka i do ciężkich treningów, wróciła dopiero po porodzie.

ZOBACZ TEŻ: Bramka przewrotką na wagę remisu w ostatniej minucie meczu na Euro 2024

Szanse Natalii Kaczmarek rosną

Shaunae Miller-Uibo to kolejna, wielka nieobecna zawodniczka na dystansie 400 metrów. Wcześniej decyzję o rezygnacji ze startu podjęły Femke Bol i Sydney McLaughlin-Levrone. Obie panie w Paryżu zmierzą się na dystansie jednego okrążenia przez płotki.

Aktualnie Natalia Kaczmarek dzierży trzeci najlepszy wynik na świecie (48,98). Szybciej od Polki pobiegła tylko Jamajka Nickisha Pryce - 48,89, oraz… wspomniana Sydney McLauglhin, która odpuszcza “płaskie” 400 metrów. W tej sytuacji 26-latka z Drezdenka pojedzie do Paryża jako jedna z faworytek do medalu olimpijskiego, a jej notowania nieustannie rosną.