Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Natalia Kaczmarek mistrzynią Europy i rekordzistką Polski. Kapitalne 400 metrów Polki
Michał Pokorski
Michał Pokorski 10.06.2024 22:04

Natalia Kaczmarek mistrzynią Europy i rekordzistką Polski. Kapitalne 400 metrów Polki

Natalia Kaczmarek
Meng fot. Dingbo/Xinhua News/East News

Natalia Kaczmarek została mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów! 26-latka pobiła rekord Polski Ireny Szewińskiej, który trwał 48 lat! Polka nie zawiodła i pewnie rozprawiła się z rywalkami w finale rzymskiej imprezy. Nieprawdopodobny, fenomenalny, kapitalny bieg sprinterki z Drezdenka. Nasza reprezentacja zdobyła tym samym piąty medal Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy we Włoszech.

Natalia Kaczmarek faworytką do medalu

Polka przyjechała do Włoch jako faworytka do miejsca na podium imprezy. Dzięki wysokiej pozycji w rankingu europejskim, Natalia Kaczmarek swoją przygodę rozpoczęła w półfinałach mistrzostw. 26-latka pewnie wygrała swój bieg z czasem 50.70 i “przetarła się” przed finałowym starciem. 

Najgroźniejszą rywalką sprinterki z Drezdenka była Rhasidat Adeleke, która legitymowała się najlepszym czasem z poprzedniej rundy. Na szczególną uwagę zasługiwała także Holenderka - Lieke Klaver, czyli trzecia zawodniczka europejskich rankingów. 

Dramat Pii Skrzyszowskiej. Polski Związek Lekkiej Atletyki przekazał złe wieści Złoty Wojciech Nowicki, srebrna Ewa Swoboda. Polska z kolejnymi medalami mistrzostw Europy

Natalia Kaczmarek mistrzynią Europy!

Niesamowity bieg finałowy oglądaliśmy w Rzymie. Natalia Kaczmarek rozpoczęła nieprawdopodobnie szybko, już na wirażu dogoniła Lieke Klaver. Polka trzymała tempo i na ostatniej prostej rozegrała sprinterskie starcie z Adeleke. Lekkoatletki wzajemnie się napędzały i w efekcie panie wykręciły fenomenalne czasy. Natalia Kaczmarek czasem 48.98 poprawiła 48-letni rekord Polski Ireny Szewińskiej i zajęła trzecie miejsce na światowych listach w tym roku. Wspaniały wieczór Polki we Włoszech!

Reprezentacja Polski ma już pięć medali

Trwa czwarty dzień Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Rzymie. Dzisiejsze złoto Natalii Kaczmarek, zasiliło dorobek medalowy reprezentacji Polski. Dzięki temu Polacy w klasyfikacji generalnej mają już dwa najważniejsze krążki imprezy, co znacząco poprawia naszą pozycję w tabeli.

Przed Biało-Czerwonymi jeszcze kilka szans na podium we Włoszech. O medale zawalczą jeszcze m.in. polskie sztafety, z 4x400 metrów pań na czele.