Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Złoty Wojciech Nowicki, srebrna Ewa Swoboda. Polska z kolejnymi medalami mistrzostw Europy
Michał Pokorski
Michał Pokorski 09.06.2024 23:35

Złoty Wojciech Nowicki, srebrna Ewa Swoboda. Polska z kolejnymi medalami mistrzostw Europy

Ewa Swoboda
fot. screen/ TVP Sport

Trzeci dzień Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Rzymie przyniósł Polakom aż dwa medale. Najpierw w nieprawdopodobnych okolicznościach Wojciech Nowicki zdobył złoto w rzucie młotem, a następnie w finale 100 metrów popisała się Ewa Swoboda. Kapitalny wieczór Biało-Czerwonych w stolicy Włoch.

Złoty Wojciech Nowicki

Polak był faworytem do medalu mistrzostw Europy. Wojciech Nowicki rozpoczął konkurs rzutem na ponad 78 metrów, ale już w następnej kolejce poprawił się na 80,14 m. 35-latek prowadził w konkursie aż do przedostatniej rundy zmagań. Właśnie wtedy przerzucił go Bence Halasz z Węgier (80,49), oraz Michajło Kochan (80,18). Nasz mistrz olimpijski spadł na najniższy stopień podium, ale absolutnie się nie poddał!

Jak na prawdziwego mistrza przystało, Nowicki w swojej ostatniej próbie rzucił młotem na 80 metrów i 95 centymetrów, dzięki czemu odebrał złoto Halaszowi. Nieprawdopodobny poziom i przebieg konkursu w Rzymie!

Piękne obrazki na treningu reprezentacji Polski. Przybyli wyjątkowi goście Wspaniały wieczór w Rzymie. Polska z dwoma medalami mistrzostw Europy

Ewa Swoboda ze srebrnym medalem

Ewa Swoboda spokojnie awansowała do finału mistrzostw Europy z czwartym czasem eliminacji. W walce o medal stawka była niesamowicie wyrównana, wytypowanie podium graniczyło wręcz z cudem. Zdenerwowanie było widoczne u każdej zawodniczki, nawet bardzo doświadczona Kambundji popełniła falstart. 

Polska sprinterka fenomenalnie utrzymała tempo biegu i wpadła na metę z drugim czasem, tuż za Diną Asher-Smith. Brytyjka zdobyła złoto z rezultatem 10,99 s, podium dopełniła Włoszka Zaynab Dosso. Kapitalne zakończenie wieczornych zmagań w Rzymie!

Polska ma już cztery medale mistrzostw Europy

Za nami trzeci dzień Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Rzymie. Dzisiejsze medale Ewy Swobody i Wojciech Nowickiego, dołączyły do wczorajszych zdobyczy Pii Skrzyszowskiej i Michała Haratyka. Dzięki temu Polacy zajmują aktualnie dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej, z minimalną stratą do czołówki stawki. 

Przed Biało-Czerwonymi jeszcze kilka szans na podium we Włoszech. Już jutro o tytuł mistrzyni Europy powalczy m.in. Natalia Kaczmarek.