Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Dramat Pii Skrzyszowskiej. Polski Związek Lekkiej Atletyki przekazał złe wieści
Karol Osiński
Karol Osiński 10.06.2024 09:10

Dramat Pii Skrzyszowskiej. Polski Związek Lekkiej Atletyki przekazał złe wieści

Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska i Marika Popowicz-Drapała
Fot. IMAGO/Eibner Pressefoto / Heike Feiner/Imago Sport and News/East News

Pia Skrzyszowska nie będzie mogła pomóc polskiej sztafecie 4x100 m w tegorocznych mistrzostwach Europy. Polski Związek Lekkiej Atletyki oficjalnie potwierdził, że 23-latka nie wystartuje podczas biegu w Rzymie i wraca do kraju. Podano przyczynę tej decyzji.

Pia Skrzyszowska zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy

W sobotę 8 czerwca Pia Skrzyszowska wystartowała w Rzymie w rywalizacji biegu przez płotki jako faworytka do złotego medalu oraz obrończyni tytułu. Tym razem nie udało jej się zwyciężyć, jednak sięgnęła po brązowy krążek, bijąc tym samym swój życiowy rekord. Polka uzyskała czas 12.42, co tylko podkreśla absolutną dominację zwyciężczyni.

Złoty medal wywalczyła Francuzka Cyrena Samba-Mayela, która uzyskała znakomite 12.31. Warto dodać, że osiągnięcie 23-latki z Polski jest drugim najlepszym czasem w historii polskiej lekkiej atletyki. O sześć setnych sekundy lepszy czas wywalczyła Grażyna Rabsztyn, która w 1980 roku uzyskała 12.36

Nie żyje polska dwukrotna mistrzyni świata. Przekazano tragiczne wieści

Pia Skrzyszowska nie pomoże polskiej sztafecie

Niestety Pia Skrzyszowska zakończy swój udział w mistrzostwach Europy z dorobkiem tylko jednego medalu. Jak poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki Polka nie pomoże sztafecie 4x100 m i wróci do kraju. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest troska o jej zdrowie, o czym możemy przeczytać w oficjalnym stanowisku PZLA.

Przyczyną nieobecności jest troska o zdrowie zawodniczki w kontekście dalszych przygotowań do igrzysk olimpijskich.

ZOBACZ TEŻ: Co za wieści ws. Igi Świątek. Może ponieść nieoczekiwane konsekwencje

Tak może wyglądać polska sztafeta 4x100 m kobiet na mistrzostwach Europy w Rzymie

Z uwagi na nieobecność Pii Skrzyszowskiej w nadchodzącej rywalizacji damskich sztafet, wkrótce poznamy nazwisko jej następczyni. Na ten moment do dyspozycji sztabu szkoleniowego są następujące zawodniczki: Ewa Swoboda, Magdalena Niemczyk, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła oraz Krystsina Tsimanouskaya. To właśnie z nich zostanie wytypowana czwórka sprinterek do sztafety 4x100 m.