Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zieliński nie dokończył meczu, zszedł z boiska na własną prośbę. Wiadomo, co z jego zdrowiem
Michał Pokorski 16.06.2024 22:08

Piotr Zieliński

W starciu z Holandią urazu nabawił się Piotr Zieliński. Reprezentant Polski poczuł ból w mięśniu dwugłowym uda i poprosił o zmianę. Sytuacja zdrowotna Biało-Czerwonych nie wygląda najlepiej…

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2, w pierwszym meczu Euro 2024. W 16. minucie Piotr Zieliński precyzyjnie dośrodkował w pole karne i akcję wykończył Adam Buksa. Napastnik Polaków wyskoczył na “drugie piętro” i skierował piłkę do siatki. Dzięki temu Polska prowadziła w Hamburgu 1:0.

Wynik utrzymał się do 29. minuty, ale wtedy to piłkę do naszej siatki skierował Gakpo (1:1). Po przerwie Polacy nadal grali swoją piłkę, stwarzając przy tym sporo sytuacji. Niestety, w 83. minucie meczu zwycięską bramkę dla Holendrów zdobył Wout Weghorst. Finalnie trzy punkty zgarnęli Pomarańczowi (1:2).

Świetne oceny po meczu zgarnął Piotr Zieliński. 30-latek był prawdziwym “dyrygentem” naszego zespołu, to właśnie przez niego przechodziła większość akcji Polaków. Niestety, w 78. minucie spotkania pomocnik Biało-Czerwonych poprosił o zmianę. Znamy nieoficjalny powód tej decyzji.

Wojciech Szczęsny bez ogródek wypalił po meczu. Powiedział, co myśli o Probierzu

Uraz Piotra Zielińskiego

Pomocnik reprezentacji Polski w końcówce spotkania kilkakrotnie przemierzył niemal całe boisko. Często zmuszony był momentalnie zerwać się do sprintu, co na dużym zmęczeniu zaowocowało bólem. Jak podaje Przegląd Sportowy, Piotr Zieliński miał poczuć dyskomfort w mięśniu dwugłowym uda, który uniemożliwiał mu granie na “100%”. 30-latek profilaktycznie poprosił Michała Probierza o zmianę. W jego miejsce na murawie pojawił się Jakub Piotrowski i zagrał bardzo dobre zawody.

Nieoficjalnie, uraz Zielińskiego nie jest bardzo poważny, natomiast dokładną diagnozę poznamy po badaniach. W towarzyskim spotkaniu z Turcją również Robert Lewandowski zszedł z boiska z powodu mięśnia dwugłowego. Kontuzja poskutkowała absencją kapitana w starciu z Holandią.

Polacy grają na Euro 2024

Biało-Czerwoni rozegrają swój drugi mecz na Euro 2024 z Austrią. Początek starcia w piątek, 21 czerwca o godzinie 18:00. W ostatnim grupowym spotkaniu podopieczni Michała Probierza stoczą bój z naszpikowaną gwiazdami Francją. Pojedynek odbędzie się 25 czerwca o 18:00.