Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zdzisław Kręcina nie ma wątpliwości. "Czesław Michniewicz musi odejść"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 14.12.2022 22:45

Zdzisław Kręcina nie ma wątpliwości. "Czesław Michniewicz musi odejść"

zdzisław kręcina czesław michniewicz
Foto: KAPIF / Zheng Huansong/Xinhua News/East News

Zdzisław Kręcina, były sekretarz generalny PZPN, w zdecydowanym tonie wypowiedział się na temat afery premiowej, której głównym bohaterem – mimowolnie – stał się trener reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz. Działacz sportowy określił także swoje poglądy na temat zachowania posady przez selekcjonera.

Zdzisław Kręcina: "Czesław Michniewicz sam się skreślił"

Zdzisław Kręcina w rozmowie z "Faktem" przyznał, że obecny trener kadry narodowej "musi odejść". W ostrych słowach wypowiedział się na temat jego ostatnich ruchów, dużą uwagę poświęcając sprawie "wirtualnych" premii oscylujących wokół 30-50 milinów złotych, które dość śmiało obiecał piłkarzom i sztabowi Mateusz Morawiecki. Zdzisław Kręcina uważa bowiem za skandalicznie, by trener w ogóle brał udział w takich rozmowach.

- Trener w ogóle nie powinien na ten temat rozmawiać sam. Jeśli ze strony premiera padła propozycja spotkania, to pierwszą osobą, która powinna na nim być, jest prezes Cezary Kulesza. Michniewicz (…) jawnie wystąpił przeciwko władzom związku. Dlatego uważam, że nawet gdyby reprezentacja miała grać bez trenera, to obecny trener nie powinien być brany pod uwagę – ocenił były pracownik piłkarskiego związku, jednocześnie dodając, jak problematyczna sytuacja wygląda z jego perspektywy:

- Zawodnicy i szkoleniowiec, pomijając w trakcie rozmów kierownictwo PZPN, dopuścili się rzeczy niedopuszczalnej. Dziwię się, że po tym jest jeszcze temat przedłużenia umowy z Czesławem Michniewiczem. Dla mnie to sytuacja niepojętna. Michniewicz sam się skreślił – obwieścił.

Według byłego kandydata na prezesa PZPN Czesław Michniewicz nie ma szans na dalsze prowadzenie najważniejszej drużyny w kraju. Sądzi, że powinien zając się tym Marek Papszun z klubu Raków Częstochowa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt