Sport.Goniec.pl > Tenis > Zachwycający mecz Magdy Linette. Zwyciężyła mimo fatalnego początku
Filip Wilkiewicz 03.04.2024 13:54

Zachwycający mecz Magdy Linette. Zwyciężyła mimo fatalnego początku

Magda Linette

Polska tenisistka bierze udział w turnieju WTA 500 na kortach w Charleston. W 1/16 finału Magda Linette zmierzyła się z Dajaną Jastremską i po niesamowitym zwrocie akcji pokonała Ukrainkę 0:6, 6:4, 6:3. Linette pokazała się ze świetnej strony i zagwarantowała sobie udział w kolejnej rundzie turnieju.

Fatalny pierwszy set

Magda Linette zakwalifikowała się do 1/16 finału Credit Open Charleston Open 2024 po wyeliminowaniu Petry Martić. Polka łatwo rozprawiła się z Chorwatką i pokonała ją 6:3, 6:4. Rywalką Linette w kolejnej rundzie była Dajana Jastremska, z którą już trzykrotnie przegrywała w trakcie swojej kariery. Ukrainka była wyżej notowana w rankingu WTA i przystąpiła do meczu z Polką w roli faworytki.

Mecz z reprezentantką Ukrainy zaczął się koszmarnie dla Magdy Linette. Jastremska była pewna siebie i konsekwentnie zdobywała kolejne punkty. Polka nie była w stanie nadążyć za świetnie dysponowaną Ukrainką i przegrała pierwszy set do zera.

Nowy ranking WTA. Iga Świątek zwiększa przewagę nad Sabalenką

Odwrócenie losów meczu

Po pierwszym secie wszystko wskazywało na to, że Linette poniesie swoją czwartą porażkę z Jastremską i jednocześnie zakończy swój udział w turnieju w Charlestone. Polka wzięła sprawy w swoje ręce i podjęła się próby odrobienia strat. Linette zdecydowanie lepiej rozpoczęła drugi set i wyszła na prowadzenie 2:0. Jastremska odrobiła straty, a rywalizacja stała się coraz bardziej wyrównana. Polka odnalazła swój rytm i cierpliwie czekała na swoją szansę. Linette doprowadziła do stanu 5:4 i po kolejnych błędach Ukrainki wyrównała stanu meczu.

Decydujący trzeci set był bardzo wyrównany i przy stanie 2:2 Magda Linette zdecydowanie ruszyła do ataku i wyszła na prowadzenie. Jastremska była zaskoczona i stopniowo traciła koncentrację. Reprezentantka Polski nie oddała już prowadzenia i po wspaniałym powrocie do gry w drugim i trzecim secie, Linette pokonała Jastremską 0:6, 6:4, 6:3.

Następna rywalka Polki

Poznanianka awansowała do III rundy turnieju w Charlestone po pojedynku, który trwał około godziny i czterdziestu sześciu minut. Linette nie będzie mieć dużo czasu na odpoczynek, ponieważ kolejny mecz odbędzie się już w czwartek.

Rywalką Polki w 1/8 finału w WTA 500 w Charleston będzie Jessica Pegula. Amerykanka znajduje się na 5 pozycji w rankingu WTA i jest zdecydowaną faworytką w starciu z Polką. Pegula jest najwyżej rozstawioną tenisistką i w drodze do 1/8 finału zmierzyła się tylko ze swoją rodaczką, Amandą Anisimową, którą pokonała 3:6, 6:4 7:6.