Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wzruszające, jak w Hiszpanii ocenili Lewandowskiego. Polak został wielkim bohaterem
Michał Pokorski 07.10.2024 07:44

Robert Lewandowski kapitalnie zaprezentował się w starciu z Deportivo Alaves. Napastnik reprezentacji Polski zdobył hat-tricka i w pojedynkę rozstrzygnął wynik meczu. Po spotkaniu jego postawę docenili m.in. hiszpańscy dziennikarze. Wzruszające, jak opisali występ 36-latka.

Robert Lewandowski rozbija Deportivo Alaves

Robert Lewandowski po raz kolejny udowodnił, dlaczego jest jednym z najlepszych napastników świata. Polak zagrał kapitalny mecz w barwach FC Barcelony podczas wyjazdowego starcia z Deportivo Alavés. Już w 9. minucie otworzył wynik spotkania, strzelając głową po idealnym dośrodkowaniu Raphinhi z rzutu wolnego. Nie minęło wiele czasu, a Lewandowski ponownie znalazł drogę do bramki rywali – zaledwie piętnaście minut po pierwszym golu wykorzystał fenomenalną akcję Raphinhi, który popisał się efektownym rajdem przez pół boiska. Polak był w odpowiednim miejscu, by zamknąć akcję pewnym strzałem i po raz drugi pokonać bramkarza Deportivo Alavés.

Jednak na tym Lewandowski nie zakończył swojego show. W 32. minucie Polak skompletował hat-tricka. Po dokładnym podaniu od Erica Garcíi znalazł się w świetnej pozycji w polu karnym i uderzył po ziemi, nie dając golkiperowi żadnych szans. Tym trafieniem ustalił wynik meczu na 3:0 już w pierwszej połowie, a jego występ wzbudził ogromny zachwyt zarówno wśród hiszpańskich kibiców, jak i ekspertów.

Niezwykła skuteczność Lewandowskiego ponownie postawiła go w centrum uwagi. Hat-trick zdobyty na stadionie Deportivo Alavés umocnił go na pozycji lidera klasyfikacji strzelców LaLiga. Jego regularność w zdobywaniu bramek i nieustępliwość w polu karnym sprawiają, że jest kluczową postacią w ofensywie FC Barcelony. Forma Lewego daje drużynie olbrzymie wsparcie w walce o kolejne punkty w lidze. Postawę Polaka doceniły również hiszpańskie media. Wzruszające, jak opisały występ 36-latka.

Trudno uwierzyć, czego dokonał Lewandowski. Kibice czekali na to prawie 100 lat

Hiszpańskie media zachwycone Robertem Lewandowskim

Hiszpańskie media nie kryły podziwu dla formy Roberta Lewandowskiego, który w niedzielnym meczu z Deportivo Alavés zaprezentował skuteczność na najwyższym poziomie. Dziennikarze podkreślali, jak swobodnie Polak zdobywał kolejne bramki, sprawiając wrażenie, że strzelanie przychodzi mu z ogromną łatwością:

Robert Lewandowski (36 l.) dobrze się bawi i nadal świetnie radzi sobie przed bramką. Na Estadio Mendizorroza zaczął strzelanie w 8. minucie i potrzebował zaledwie 25 minut, aby zapisać na swoim koncie hattricka - podkreślają dziennikarze Mundo Deportivo.

Dziennikarze portalu goal.com nie kryli uznania dla polskiego napastnika, zwracając uwagę na jego niebywałą skuteczność pod bramką i zdolność do znajdowania się we właściwym miejscu w odpowiednim momencie.

Robert Lewandowski był gwiazdą meczu z Deportivo Alavés. Polak przełamał barierę 50 goli w La Liga, a jego forma pozwala wierzyć, że będzie ich o wiele więcej. Dzięki serii świetnych pod kątem wykończenia akcji po meczu z Deportivo Alavés mógł zabrać ze sobą piłkę – zachwycali się Lewym dziennikarze.

Hiszpańscy dziennikarze z MARCA w swoich analizach meczu zwrócili uwagę na trzy kluczowe elementy, które ich zdaniem przesądziły o sukcesie FC Barcelony. Podkreślili, że za triumf Katalończyków odpowiadała przede wszystkim świetna wizja gry Pedriego, który jak prawdziwy reżyser rozgrywał każdą akcję z niebywałą precyzją. Młody pomocnik, dzięki swojemu przeglądowi pola i umiejętnościom technicznym, doskonale kierował tempem gry i inicjował kluczowe zagrania.

Nie mniej istotna była także postawa Raphinhy, który przez całe spotkanie nieustannie napędzał ofensywę Barcelony swoimi dynamicznymi rajdami. Jego aktywność na skrzydle oraz zdolność do tworzenia groźnych sytuacji zarówno dla siebie, jak i partnerów z drużyny, okazała się nieoceniona w przełamywaniu defensywy rywala.

Jednak to właśnie skuteczność Roberta Lewandowskiego stanowiła decydujący czynnik. Polak pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych napastników na świecie, zamieniając niemal każdą okazję na bramkę.

O zwycięstwie Barcelony zadecydowały trzy rzeczy: przegląd pola Pedriego, aktywność Raphinhy i skuteczność Lewandowskiego – podsumowali występ Katalończyków dziennikarze „MARCA”, wskazując, że ta idealna kombinacja była kluczem do pewnej wygranej.

Przed Robertem Lewandowskim zgrupowanie reprezentacji Polski

Teraz przed Robertem Lewandowskim zgrupowanie reprezentacji Polski. 36-latek prezentuje się obecnie w doskonałej formie, co napawa optymizmem kibiców Biało-Czerwonych. Wszyscy liczą na to, że utrzyma swoją skuteczność strzelecką i pokaże, dlaczego jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie.

Podopiecznych Michała Probierza czeka niełatwy tydzień. Już w najbliższą sobotę zmierzą się z wymagającym rywalem – reprezentacją Portugalii na stadionie PGE Narodowym. To spotkanie będzie nie tylko próbą sił z mocnym przeciwnikiem, ale także okazją, by pokazać progres pod wodzą selekcjonera. Zaledwie kilka dni później, we wtorek 15 października, Polacy spróbują zrewanżować się Chorwatom za niedawną porażkę. Starcie z zespołem z Bałkanów będzie szczególnie istotne w kontekście utrzymania bezpiecznej pozycji w grupie i utrzymania przewagi nad Szkocją.