Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wymarzone losowanie Jagielloni Białystok. Mistrz Polski poznał rywala w el. Ligi Mistrzów
Michał Pokorski
Michał Pokorski 19.06.2024 16:08

Wymarzone losowanie Jagielloni Białystok. Mistrz Polski poznał rywala w el. Ligi Mistrzów

Jagiellonia Białystok
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Jagiellonia Białystok po kapitalnym sezonie w PKO Ekstraklasie została mistrzem Polski. Piłkarze z województwa podlaskiego wywalczyli tym samym prawo do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Losowanie najbliższego rywala, okazało się bardzo łaskawe dla polskiego zespołu. 

Jagiellonia Białystok mistrzem Polski

Drużyna z Podlasia po zaciętej walce zdobyła w minionym sezonie 63 punkty w ligowej tabeli. Zdobyte “oczka” wystarczyły w tym roku do tytułu mistrza Polski. Taki sam dorobek punktowy miał również Śląsk Wrocław, ale podopieczni Jacka Magiery osiągnęli gorszy stosunek bramkowy.

Gracze Adriana Siemienieca dokonali tym samym historycznego osiągnięcia. Dla Jagielloni Białystok było to pierwsze mistrzostwo w ponad stuletniej historii klubu. Złota Jaga zyskała również prawo do gry w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Najlepsza drużyna minionego sezonu Ekstraklasy, poznała potencjalnych rywali w środowe południe.

Zenek Martyniuk rozgrzał kibiców przed historycznym meczem. Nagrania hitem sieci

Jagiellonia Białystok poznała rywala

Losowanie eliminacji Ligi Mistrzów okazało się niezwykle korzystne dla polskiego klubu. Rywalem Jagielloni Białystok będzie zwycięzca dwumeczu pomiędzy litewskim Penevezys i fińskim HJK Helsinki. Podopieczni Adriana Siemienieca mogą tym samym mówić o dużym szczęściu. 

Niezależnie od wyniku wspomnianego dwumeczu, mistrz Polski uniknie trudnych rywali i długiej podróży. Jaga mogła trafić również na Karabach Agdam i Maccabi Tel Awiw. Dwa znacznie bardziej jakościowe i utytułowane zespoły są koszmarem polskich klubów w ostatnich latach. Z Azerami problemy miała m.in. Legia Warszawa w 2020 roku. Ówcześnie warszawiacy przegrali na wyjeździe 0:3.

CZYTAJ TEŻ: Dariusz Szpakowski show!

Kiedy mecze Jagielloni Białystok?

Mistrzowie Polski eliminacje rozpoczną na wyjeździe, 23 lub 24 lipca (daty do potwierdzenia). Rewanż w stolicy Podlasia odbędzie się już tydzień później, 30 bądź 31 lipca. Jeszcze w trakcie igrzysk olimpijskich kibice obejrzą w Białymstoku piłkarskie święto. Pamiętając kibicowską fetę po wygraniu Ekstraklasy, możemy spodziewać się równie gorącej atmosfery podczas eliminacji Ligi Mistrzów.