Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wpadka lidera Ekstraklasy. Niewiarygodne emocje w końcówce
Karol Osiński 26.04.2024 22:38

Wpadka lidera Ekstraklasy. Niewiarygodne emocje w końcówce

Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin

Jagiellonia Białystok zremisowała przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 2:2. Podopieczni Adriana Siemieńca zmarnowali doskonałą okazję do poprawienia swojej sytuacji w walce o mistrzostwo Polski. Wkrótce mogą odczuć tego skutki.

Jagiellonia Białystok w słabszej formie

W ostatnich tygodniach Jagiellonia Białystok ma duże problemy z ustabilizowaniem formy. Nie tylko odpadli w półfinale Pucharu Polski, ale też zremisowali wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa oraz sensacyjnie przegrali u siebie 1:3 z Cracovią.

Następnie przyszło spotkanie z Zagłębiem Lubin, w którym delikatnie poprawili swoją swoją sytuację. Zwyciężyli 2:1 i do meczu z Pogonią Szczecin podchodzili w dobrych nastrojach. Z kolei Portowcy przyjechali do Białegostoku po klęsce u siebie z Piastem Gliwice 0:2.

Nie żyje słynny skoczek narciarski. Był mistrzem olimpijskim

Wpadka Jagiellonii Białystok

Początek meczu dał się we znaki piłkarzom Adriana Siemieńca. W 15. minucie Portowcy przeprowadzili znakomitą akcję, a Vahan Bichakhchyan posłał znakomite podanie do Kamila Grosickiego. Reprezentant Polski nie dał szans Zlatanowi Alomeroviciowi i dał swojej drużynie prowadzenie.

Na odpowiedź gospodarzy nie przyszło czekać długo. W 24. minucie Nene zaliczył asystę przy bramce Afimico Pululu i do końca pierwszej połowy przewaga zarysowywała się po stronie Jagi. Przyniosło to efekt w ostatnich minutach, kiedy Jesus Imaz wykorzystał podanie Bartłomieja Wdowika i dał prowadzenie liderom Ekstraklasy.

Po przerwie Pogoń ruszyła do ataku i w 58. minucie przyniosło to oczekiwany efekt. Wówczas Joao Gamboa posłał asystę do Leo Borgesa, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzałem z bliskiej odległości dał gola swojej drużynie. W ostatnich sekundach Dominik Marczuk mógł dać zwycięstwo Białostoczanom, lecz nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Wynik 2:2 utrzymał się zatem do końca meczu.

Śląsk Wrocław goni Jagiellonię Białystok

Po remisie z Pogonią Szczecin sytuacja Jagiellonii Białystok w tabeli PKO BP Ekstraklasy jest coraz bardziej napięta. Drugi Śląsk Wrocław traci do nich pięć punktów, dokładnie tyle samo, ile Lech Poznań, jednak obie ekipy mają jeden mecz mniej do rozegrania.

W najbliższej kolejce wrocławianie podejmą przed własną publicznością ostatni w tabeli Ruch Chorzów, a Kolejorz podejmie Cracovię. Obie ekipy są zatem faworytami do zwycięstwa.