Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wiemy, kiedy PZPN ogłosi nazwisko nowego trenera. Poinformowano już o specjalnej konferencji
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 19.09.2023 13:15

Wiemy, kiedy PZPN ogłosi nazwisko nowego trenera. Poinformowano już o specjalnej konferencji

Cezary Kulesza
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Od kilku dni kibice w Polsce żyją wyborem nowego szkoleniowca naszej reprezentacji. W kontekście następcy Fernando Santosa pojawiają się trzy nazwiska. Nie ustają debaty nad tym, który z przytaczanych trenerów byłby najlepszą opcją. PZPN poinformował we wtorek, 19 września o terminie ogłoszenia swojego wyboru. Wszystko jest już jasne.

Kto zostanie następcą Fernando Santosa?

Fernando Santos miał być gwarancją poprawy gry polskiej reprezentacji. Niestety poza wielkim nazwiskiem Portugalczyk nie wniósł niczego pozytywnego do naszego zespołu. Gra Polaków wyglądała fatalnie, drużyna notowała kolejne wpadki i cierpliwość włodarzy dobiegła końca.

13 września PZPN oznajmił o zakończeniu współpracy z portugalskim szkoleniowcem. Od tego dnia w mediach nie milkną spekulacje nad jego następcą. Przewijają się trzy nazwiska: Papszun, Probierz oraz Urban. Fani piłki nożnej w naszym kraju zastanawiają się nad najlepszą opcją spośród wymienionych, nie mogąc doczekać się ogłoszenia kluczowych dla przyszłości reprezentacji Polski wieści. Wiemy już, kiedy Cezary Kulesza oznajmi o swoim wyborze.

Nie żyje polski medalista MŚ i olimpijczyk. Parę dni temu pojawił się na meczu

PZPN poinformował o specjalnej konferencji. Wtedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera

Saga związana z następcą Fernando Santosa dobiega końca. W środowy poranek delegaci PZPN zatwierdzą wybór Cezarego Kuleszy. Niedługo później, o godzinie 12 zostanie zorganizowana specjalna konferencja prasowa, na której związek ogłosi nazwisko nowego selekcjonera. Tym sposobem PZPN dotrzyma terminu narzuconego przez sekretarza generalnego związku, Łukasza Wachowskiego. 

Marek Papszun, Michał Probierz czy może Jan Urban?

Dyskusja nad najlepszym wyborem dla polskiej kadry trwa w najlepsze. Dla większości polskich kibiców optymalną kandydaturą jest pierwsza ze wspomnianych opcji. Marek Papszun pracą w Rakowie Częstochowa udowodnił swój trenerski warsztat, który mógłby przenieść teraz na grunt reprezentacyjny.

Duże szanse na objęcie funkcji szkoleniowca reprezentacji Polski przypisuje się również Michałowi Probierzowi. Dotychczasowy trener polskiej młodzieżówki, dobrze znający polskich piłkarzy miałby otrzymać szanse na zaprezentowanie swoich trenerskich umiejętności, współpracując z główną reprezentacją naszego kraju. 

Wśród potencjalnych następców Santosa wymienia się również Jana Urbana. Jego kandydatura związana byłaby z porzuceniem pracy w roli trenera Górnika Zabrze, którą rozpoczął w marcu tego roku. Na kogo padnie ostatecznie wybór? O tym przekonamy się w środę, 20 września o godzinie 12.

Źródło: Goniec Sport