Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wiadomo, które mecze EURO skomentuje Szpakowski. A jednak, doniesienia stały się faktem
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 20.05.2024 10:24

Wiadomo, które mecze EURO skomentuje Szpakowski. A jednak, doniesienia stały się faktem

Dariusz Szpakowski
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Wszystko stało się jasne. Mistrzostwa Europy w Niemczech rozpoczną się już za trzy tygodnie, a selekcjonerzy zakwalifikowanych reprezentacji powoli ogłaszają składy personalne drużyn. Karty odsłaniają nie tylko zespoły sportowe, ale również komentatorskie. W niedzielę oficjalnie potwierdzono rozpiskę duetów komentatorskich w TVP Sport, przypisanych na poszczególne spotkania fazy grupowej, a na liście znalazł się nie kto inny, jak Dariusz Szpakowski.

Mecze z udziałem Dariusza Szpakowskiego

Dariusz Szpakowski wraca do komentowania meczów piłkarskich i ponownie uda się na wielką piłkarską imprezę. 73-latek przerwał karierę komentatorską po finale mundialu w Katarze w 2022 roku, jednak po dwóch latach wrócił przed mikrofon i skomentował mecz Polski z Walią, który zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych i awansem na mistrzostwa Europy.

Szpakowski pojedzie na turniej w Niemczech i wraz z Grzegorzem Mielcarskim skomentuje kilka spotkań w fazie grupowej. Słynny komentator zacznie od meczu Hiszpanii z Chorwacją, które odbędzie się 15.06 o godzinie 18:00. Trzy dni później Szpakowski zrelacjonuje dla widzów TVP spotkanie Portugalii z Czechami (18.06 o godzinie 21:00), natomiast 21.06 Szpakowski zasiądzie przed mikrofonem i skomentuje mecz Polski z Austrią. 73-latek nie zakończy swojej pracy przy fazie grupowej i najprawdopodobniej zostanie wybrany do zrelacjonowania kilku spotkań w kolejnej fazie turnieju.

Michał Probierz zaskoczy wszystkich? Niespodziewany kandydat do gry na Euro 2024

Kolejny wielki turniej dla słynnego komentatora

Szpakowski to niekwestionowana legenda i fachowiec polskiego dziennikarstwa sportowego, który miał okazję pracować przy wielu turniejach piłkarskich na arenie międzynarodowej. Zaczynał od mundialu w 1978 roku, gdzie wraz z Janem Ciszewskim relacjonował dla widzów poczynania na stadionach w Argentynie. Od tego czasu, Szpakowski nie opuścił żadnego turnieju w ramach mistrzostw świata, komentując ponad sto meczów na przestrzeni dwunastu mundiali.

73-latek aktywnie brał udział również z relacjonowaniu mistrzostw Europy, na których zadebiutował w 1980 roku. Szpakowski ominął turniej w 2008 roku, a na turnieju w 2021 roku (Euro 2020 - przełożone o rok z powodu pandemii) po raz ostatni skomentował mecz z udziałem Polaków na wielkiej imprezie. Po trzech latach Szpakowski powraca przed mikrofon i ponownie zapewni kibicom dawkę sportowych emocji.

ZOBACZ TAKŻE: Bohaterska akcja piłkarzy polskiego klubu, uratowali życie nastolatki. Nagranie obiegło sieć

Początek turnieju

Mistrzostwa Europy rozpoczną się od meczu Niemiec ze Szkocją, który odbędzie się 14.06 o godzinie 21:00. Inauguracyjne spotkanie zostanie skomentowane przez duet: Mateusz Borek i Robert Podoliński. Faza grupowa turnieju potrwa do 26.06, a najlepsze drużyny awansują do fazy pucharowej, która rozpocznie się trzy dni później.

Reprezentacja Polski rozpocznie swoje zmagania na boiskach w Niemczech od meczu z Holandią (16.06). Następnie, biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Austrii (21.06) i Francji (25.06). Polacy nie są faworytem do wyjścia z grupy, jednak pozostaje liczyć na to, że Michał Probierz przygotuje swoich podopiecznych do walki o awans, a reprezentacja Polski zaprezentuje się z dobrej strony na tle mocnych rywali.