Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Bohaterska akcja piłkarzy polskiego klubu, uratowali życie nastolatki. Nagranie obiegło sieć
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 20.05.2024 09:31

Bohaterska akcja piłkarzy polskiego klubu, uratowali życie nastolatki. Nagranie obiegło sieć

Bohaterska akcja
Fot. Screen Facebook/Tygodnik Sport

Sportowcy od zawsze odgrywali rolę idoli i wzorów do naśladowania dla młodszych pokoleń. Piłkarze Odry Bytom Odrzański stanęli na wysokości zadania i odnieśli prawdziwy sukces, jednak nie na boisku piłkarskim, a poza nim. Dwóch zawodników uratowało życie nastolatki, a nagranie z całej sytuacji trafiło do sieci.

Bohaterska akcja

18 maja Kamil Walków i Mikołaj Zięba podróżowali drogą S3 w województwie lubuskim, na mecz swojej drużyny - Odry Bytom Odrzański. Zawodnicy trzecioligowego zespołu zatrzymali się przy wiadukcie, na którym dostrzegli młodą dziewczynę. Nastolatka znalazła się w sytuacji zagrażającej jej życiu, co spowodowało zdecydowaną reakcję ze strony piłkarzy.

Mężczyźni zatrzymali pojazd i szybko wspięli się na wysokość, na której znajdowała się nastolatka. Obaj piłkarze nie zawahali się i dotarli do młodej osoby, oferując jej pomoc i uniemożliwiając jej próbę samobójczą, co zrelacjonował “Tygodnik Sport”.

Zachowali zimną krew, weszli na górę i bardzo powoli zbliżając się do dziewczyny, odżegnali ją od decyzji, która mogła być brzemienna w skutkach - czytamy

Nieoficjalne wybory Michała Probierza. Aż 18 zawodników pewnych wyjazdu na Euro

Stanowisko klubu

Po upewnieniu się, że życiu młodej dziewczyny nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, obaj zawodnicy dotarli na mecz. Na ich nieszczęście, zespół Odry Bytom Odrzański poniósł porażkę z Cariną Gubin 0:2, jednak dla Kamila Walkowa i Mikołaja Zięby, najważniejsze wydarzenie tego dnia odbyło się z daleka od piłkarskiego boiska. Ich wyczyn został doceniony przez działaczy klubu z Bytomia Odrzańskiego, którzy wyrazili swoje uznanie wobec zawodników w komunikacie w mediach społecznościowych.

W obliczu ludzkich dramatów sport schodzi na dalszy plan, a dzisiejsza porażka nie ma najmniejszego znaczenia… Kamilu i Mikołaju jesteśmy dumni, że reprezentujecie nasz klub i ogromne wartości swoich zachowaniem, nisko się kłaniam - czytamy na oficjalnym profilu klubu na Facebooku

ZOBACZ TAKŻE: Michał Probierz zaskoczy wszystkich? Niespodziewany kandydat do gry na Euro 2024

Apel w sytuacjach kryzysowych

Sytuacja z udziałem piłkarzy z Bytomia Odrzańskiego skłania do refleksji i ukazuje, że sytuacje kryzysowe mogą być bardzo niebezpieczne. Z tego powodu warto podkreślić, że osoba zmagająca się z problemami może liczyć na pomoc osób z zewnątrz. W Polsce istnieją Ośrodki Interwencji Kryzysowej (OIK), do których można zgłosić się w każdej chwili. OIK umożliwia pomoc psychologiczną, prawną i materialną i co najważniejsze, jest bezpłatna.

Jeżeli zmagasz się z myślami samobójczymi lub nie możesz poradzić sobie z nurtującymi problemami, skorzystaj z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania. Ta opcja jest skierowana nie tylko do młodzieży, ale też i dla dorosłych. Numer telefonu dla osób z grupy młodzieżowej to 116 111, natomiast dla dorosłych 116 123. Obie linie działają siedem dni w tygodniu i są dostępne całodobowo.