Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > UEFA wydała oficjalny komunikat ws. Szymona Marciniaka. Klamka zapadła
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 02.06.2023 12:41

UEFA wydała oficjalny komunikat ws. Szymona Marciniaka. Klamka zapadła

Szymon Marciniak
Wojciech Olkusnik/East News

UEFA wydała oficjalny komunikat ws. Szymona Marciniaka i podjęła decyzję dotyczącą jego sędziowania podczas meczu finałowego Ligi Mistrzów. Marciniak bił się w piersi, ale czy to pomogło? Klamka zapadła.

UEFA wydała komunikat ws. Szymona Marciniaka

Szymon Marciniak przez swój udział w evencie “Everest” zorganizowanym przez Sławomira Mentzena z Konfederacji znalazł się w sporych tarapatach. Fundacja “Nigdy więcej” zgłosiła do UEFA, że jego udział, choć był jedynie związany z wygłoszeniem biznesowej mowy motywacyjnej, pomógł promować polityka o poglądach dalece odbiegających od wartości europejskiej federacji. 

UEFA początkowo potępiła działania Marciniaka, a teraz zdecydowała ostatecznie o tym, czy polski sędzia wystąpi podczas finału Ligi Mistrzów. Wszystko już wiadomo.

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Czy Szymon Marciniak będzie sędziował Ligę Mistrzów?

UEFA zaznaczyła, że zebrała się, by omówić dokładnie sprawę Marciniaka. Polski sędzia przesłał wyjaśnienie z najgłębszymi przeprosinami. Skontaktowano się również z “Nigdy więcej”. Fundacja miała jasne stanowisko z kwestii sędziego i poprosiła o to, by ten pozostał sędzią podczas finału Ligi Mistrzów. Według fundacji, jego odsunięcie od sędziowania byłoby zaprzeczeniem procedur antydyskryminacyjnych.

W związku z tym UEFA oficjalnie zdecydowała o tym, że Szymon Marciniak będzie sędziował mecz Manchester City - Inter Mediolan, który odbędzie się już 10 czerwca. 

Szymon Marciniak może odetchnąć z ulgą

To prawdziwa ulga. Wydaje się jednak, że wokół sprawy wytworzyło się więcej szumu, niż powinno. Wiele mediów podkreślało, że Marciniak stał się ofiarą własnej naiwności, występując na evencie, który siłą rzeczy miał polityczne zabarwienie. Ostatecznie nie poniósł w związku z tym większych konsekwencji.

Przypomnijmy, że za finał Ligi Mistrzów Szymon Marciniak zarobi ok. 41 tys. zł. Będzie to drugi z najważniejszych meczów w jego karierze zaraz po finale mundialu w Katarze.