Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > O tym Szymon Marciniak mówił podczas konferencji "Everest". W sieci pojawiło się nagranie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 02.06.2023 11:56

O tym Szymon Marciniak mówił podczas konferencji "Everest". W sieci pojawiło się nagranie

Szymon Marciniak
Twitter/@AdamSlawinski

Szymon Marciniak ma poważne kłopoty. Przez swoje wystąpienie na konferencji organizowanej przez polityka Konfederacji, Sławomira Mentzena, może stracić szansę na sędziowanie finału Ligi Mistrzów. Po sieci krąży nagranie z konferencji. O czym mówił sędzia?

Szymon Marciniak znalazł się w poważnych tarapatach

Szymon Marciniak nigdy nie opowiedział się po konkretnej stronie politycznej. Jako sędzia powinien być możliwie jak najbardziej neutralny, również, gdy chodzi o jego osobiste poglądy. Nie wiadomo, czy zaproszenie na “Everest” organizowany przez Sławomira Mentzena z Konfederacji związane było z jego politycznymi sympatiami, ale z pewnością mu zaszkodziło.

Fundacja “Nigdy Więcej” zgłosiła skargę do UEFA związaną z wystąpieniem polskiego sędziego na evencie organizowanym przez polityka. Zaznaczono, jakie poglądy promuje Mentzen i czemu obecność Marciniaka na taki wydarzeniu nie powinna mieć miejsca. Europejska federacja zamieściła w tej sprawie oświadczenie potępiające zachowanie Polaka. Decyzja ws. jego zawieszenia wciąż jest w toku.

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Szymon Marciniak na konferencji "Everest"

Szymon Marciniak wystąpił na konferencji “Everest” z mową motywacyjną. Z pewnością w jego zachowaniu nie było niczego politycznego, ale problemem w tym wypadku jest otoczenie - Sławomir Mentzen reprezentuje partię, której poglądy są antysemickie, antyrównościowe i uderzają w mniejszości. 

O czym mówił Szymon Marciniak? Nagranie z konferencji zaczęło krążyć po sieci. Wielu osobom jego słowa mogą przypaść do gustu - sędzia sprawdza się również doskonale jako mówca motywacyjny. 

Szymon Marciniak: nic mnie tak nie motywuje

Szymon Marciniak na swojej mowie motywacyjnej pokazał złoty medal, który otrzymał za sędziowanie finału Francja - Argentyna podczas mistrzostw w Katarze. Zaznaczył, że “nic go tak nie motywuje, jak to”. 

- Mega duży, mega ciężki. Pozwolicie, że sobie go założę. Nie jestem próżny, ale lepiej się z nim czuję. To jest dowód na to, jak te życie jest przewrotne. Nasze biznesy, projekty i to co robimy - opowiadał.

- Poznałem smak zwycięstwa, poznałem też zapach porażki. Ale faceta, biznesmena, człowieka sukcesy, poznajemy po tym, nie ile razy upadnie, ale ile razy wstanie. Teraz zrównam się z najlepszymi, jeśli 10 dni posędziujemy finał LM, po tym jak sędziowaliśmy finał mundialu - mówił podczas spotkania.