Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Turniej Czterech Skoczni. Polacy nie zawodzą. Świetny Żyła, wielki Kubacki odpalił fajerwerki
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 29.12.2022 17:55

Turniej Czterech Skoczni. Polacy nie zawodzą. Świetny Żyła, wielki Kubacki odpalił fajerwerki

skoki
Screen Eurosport

Za nami pierwsza seria konkursu w Oberstdorfie w skokach narciarskich, rozgrywanego w ramach prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Nie zawiedli liderzy naszej reprezentacji - Piotr Żyła, Kamil Stoch i wielki Dawid Kubacki. Ten ostatni zaprezentował się ze świetnej strony, jeśli chodzi o długość skoku, aczkolwiek przegrał na punkty ze świetnie dysponowanym Piotrem Żyłą, a także liderem po pierwszej serii, Halvorem Egnerem Granerudem.

Turniej Czterech Skoczni

Rozpoczął się Turniej Czterech Skoczni. Jesteśmy już po pierwszej serii, w której liderem po pierwszym skoku jest Halvor Egner Granerud. Piotr Żyła który osiągnął odległość 132,5 m i otrzymał 146,9 punktów jest na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki, który co prawda uzyskał doskonałą odległość skoku (140,5 m), ale otrzymał minimalnie niższą notę - 145,9 punktów.

Na świetnym szóstym miejscu jest Kamil Stoch który odzyskuje dawny blask. Do drugiej serii zakwalifikował się dodatkowo Paweł Wąsek.

Niestety w dalszej części konkursu nie zobaczymy Jana Habdasa, a także doświadczonego Stefana Huli.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: