Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Turniej Czterech Skoczni. Piotr Żyła skomentował konkurs w Oberstdorfie. Jego reakcja mówi wszystko
Monika Majko
Monika Majko 29.12.2022 21:30

Turniej Czterech Skoczni. Piotr Żyła skomentował konkurs w Oberstdorfie. Jego reakcja mówi wszystko

piotr zyla skoki
www.instagram.com/piotr_zyla_official/

Piotr Żyła wykorzystał okazję i rewelacyjnie rozpoczął tegoroczny Turniej Czterech Skoczni. W Oberstdorfie zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Halvorem Egnerem Granerudem. Po konkursie skomentował swój występ w rozmowie z dziennikarzem Eurosportu. 35-latek nie krył emocji.

Piotr Żyła drugi w Oberstdorfie

Polscy skoczkowie są w ścisłej czołówce faworytów tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Rewelacyjną formę w czwartkowym konkursie w Oberstdorfie potwierdził swoimi skokami Piotr Żyła, który zajął 2. miejsce. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki, a przed nim znalazł się jedynie Norweg Halvor Egner Granerud.

Piotr Żyła skomentował swój występ przed kamerami Eurosportu. 35-latek nie ukrywał ogromnej radości z sukcesu i nie wstrzymywał targających nim emocji. "Wiewiór" krzyczał i skakał w trakcie rozmowy, dając upust rozpierającej go energii.

- No, fajnie, fajnie, jestem bardzo zadowolony [...] Na pewno mentalnie byłem dzisiaj najlepiej przygotowany - przekonywał w odpowiedzi na pytanie, czy były to jego najlepsze skoki w obecnym sezonie.

- Sportowo no tak, ale u mnie mentalność jest podstawą i mogę z nią zrobić wszystko - dodał, zdradzając sekret swoich wielkich sukcesów.

Dziennikarz Eurosportu zapytał Piotra Żyłę także o to, jak ocenia konkursowe skoki. Niespodziewanie pytanie to sprawiło polskiemu skoczkowi sporo kłopotu, bo jak przyznał, był wówczas w "swoim świecie".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: Eurosport