Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Trudno uwierzyć, co Niemcy mówią o trenerze Polaków. Niebywałe, do kogo go porównali
Karol Osiński
Karol Osiński 21.06.2024 16:32

Trudno uwierzyć, co Niemcy mówią o trenerze Polaków. Niebywałe, do kogo go porównali

Michał Probierz
Fot. KAPiF

Michał Probierz zyskał zaufanie polskich kibiców po ostatnich wynikach reprezentacji Polski, a mówią o nim nawet za granicą. Niemiecka prasa oceniła polskiego selekcjonera, stawiając go nawet przed Julianem Nagelsmannem. Zdaniem dziennikarzy trener kadry Niemiec może uczyć się od Polaka.

Michał Probierz na ustach wszystkich polskich kibiców

Kiedy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zadecydował o zwolnieniu Fernando Santosa ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski, faworytem kibiców do przejęcia po nim schedy był Marek Papszun. Kontrkandydatem ówcześnie byłego trenera Rakowa Częstochowa był Michał Probierz. Wybór padł na tego drugiego i choć początkowo był on wyszydzany, kilka miesięcy później narracja jest całkowicie inna.

Polacy pod batutą ex-szkoleniowca Jagiellonii Białystok czy Cracovii zagrali osiem meczów, z których przegrali tylko jeden - przeciwko Holandii 1:2 podczas Euro 2024. Dziś fani reprezentacji Polski chwalą polskiego selekcjonera i wyrażają nadzieję, że poprowadzi drużynę jeszcze przez długi czas. Stworzył drużynę, która udowodniła, że potrafi grać w piłkę. Ponadto szkoleniowiec wie, jak zwrócić na siebie uwagę. 

Niepokojące sceny tuż przed meczem Polaków, policja wkroczyła do akcji. Wiele osób zatrzymanych

Tak Niemcy ocenili Michała Probierza

Michał Probierz zbiera pochwały nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Podczas Euro 2024 polski szkoleniowiec ubiera się w garnitury marki Lancerto, przez co znalazł się na świeczniku takich gazet, jak np. “The Guardian”, czy “La Gazzetta dello Sport”. 

Na ubiór selekcjonera reprezentacji Polski zareagowały także media w Niemczech. Dziennikarze “Berliner Zeitung” porównali stylizację Polaka z tą, w jakiej przy linii bocznej zaprezentował się Julian Nagelsmann. Nie ocenili go krytycznie, jednak ich zdaniem mógłby wiele się nauczyć od Michała Probierza.

Nasz Julian Nagelsmann prezentował się do tej pory całkiem nieźle. Bawarczykowi posłużyłby jednak mniej niechlujny strój. Prosimy, bądź w przyszłości bardziej dystyngowany. I wpuść koszulę w spodnie! (…) Jeśli Julian potrzebuje inspiracji dla nowego wyglądu, polecamy spojrzeć na selekcjonera naszych sąsiadów. Polak Michał Probierz pokazuje, jak powinien ubierać się szef grupy zamożnych ludzi. W pierwszym meczu założył trzyczęściowy garnitur, w którym kojarzył się nam z postaciami z gangsterskich produkcji: 'Peaky Blinders' i 'Przekrętu' Guya Ritchiego. Tak właśnie powinno być! Jego styl wygląda szokująco dobrze. Michał Probierz inspiruje fanów mody. Julian Nagelsmann może się od niego wiele nauczyć - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Do meczu z Austrią zostały godziny, a tu takie wieści. Pozytywna wiadomość dla Polaków

Reprezentacja Polski zagra z Austrią w meczu "o wszystko"

Po porażce z Holandią Polacy zagrają z Austriakami. Dla jednych i drugich będzie to mecz “o wszystko”. Potencjalna porażka będzie oznaczać dla każdej z ekip bardzo duże problemy odnośnie awansu do 1/8 finału. Ostatnie spotkanie Biało-Czerwoni zagrają z Francją, która pokonała Das Team 1:0, a drużyna Ralfa Rangnicka zmierzy się z Holandią. Zarówno Polacy, jak i Austriacy w bezpośrednim starciu będą chcieli powalczyć o pełną pulę.