Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Niepokojące sceny tuż przed meczem Polaków, policja wkroczyła do akcji. Wiele osób zatrzymanych
Michał Pokorski
Michał Pokorski 21.06.2024 15:03

Niepokojące sceny tuż przed meczem Polaków, policja wkroczyła do akcji. Wiele osób zatrzymanych

Polizei kibice Polski
fot. IMAGO/osnapix / Titgemeyer/Imago Sport and News/East News/ RONNY HARTMANN/AFP/East News

Polscy kibice przejęli Berlin. Przed spotkaniem naszych reprezentantów stolica Niemiec wręcz “zalała się” w biało-czerwonych barwach. Piłkarskie święto niestety zostało zakłócone przez nieprzyjemne incydenty z policją. Nieoficjalnie, jest również wielu zatrzymanych.

Polacy "przejęli" Berlin tuż przed meczem z Austrią

Reprezentacja Polski rozegra dzisiaj o godzinie 18 mecz z Austrią. Spotkanie w ramach Euro 2024 cieszy się olbrzymim zainteresowaniem kibiców. Duża zasługa w tym również lokalizacji meczu - Berlin jest świetnie skomunikowany z naszym krajem. 

Fani “Biało-Czerwonych” opanowali stolicę Niemiec. Nasi rodacy śpiewają, bawią się i już teraz wspierają naszych “Orłów”. Niestety, doszło także do starć z policją…

Do meczu z Austrią zostały godziny, a tu takie wieści. Pozytywna wiadomość dla Polaków Euro 2024. Polska - Austria. Kto wygra mecz? Żubr Polon wytypował zwycięzcę

Starcia polskich kibiców z policją

Jak podaje Wojciech Górski z Interia Sport, kibice reprezentacji Polski spotkali się również w nieustalonym ze służbami miejscu. 

Funkcjonariusze nie potrafili zapanować nad tłumem naszych rodaków. W pewnym momencie fani Biało-Czerwonych odpalili w tłumie race. Szybko interweniowała niemiecka policja, która miała zatrzymać aż kilkanaście osób. 

Na ulicach Berlina panuje zakaz używania środków pirotechnicznych, a za jego złamanie grożą Polakom surowe kary.

Około godziny 15 tłumy kibiców wyruszą w kierunku Stadionu Olimpijskiego w Berlinie, gdzie już o 18 rozpocznie się mecz Polska - Austria.

ZOBACZ TEŻ: Przewidywany skład Polaków na mecz z Austrią

Reprezentacja Polski zagra z Austrią na Euro 2024

Biało-Czerwoni już dzisiaj rozegrają najważniejsze spotkanie za kadencji Michała Probierza. Polacy o swoje “być albo nie być” w Euro 2024 zawalczą z reprezentacją Austrii. Oba zespoły są w trudnej sytuacji - nasza kadra uległa Holandii 1:2, Austriacy ponieśli porażkę z Francją 0:1. 

Nieudane mecze otwarcia sprawiają, że przegrany dzisiejszego starcia, będzie miał marginalne szanse na wyjście z grupy. Na zakończenie pierwszej fazy turnieju Polacy zagrają z Francją.