Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Tak ma wyglądać skład Polaków na mecz z Austrią. Michał Probierz ma plan?
Michał Pokorski
Michał Pokorski 21.06.2024 10:00

Tak ma wyglądać skład Polaków na mecz z Austrią. Michał Probierz ma plan?

Michał Probierz (Robert Lewandowski)
Fot. Wojciech Olkusnik/PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS/AGENCJA SE

Reprezentacja Polski już dzisiaj zmierzy się z Austrią podczas Euro 2024. Długo wyczekiwane spotkanie będzie jednym z najważniejszych starć za kadencji Michała Probierza. Oficjalny skład poznamy za kilka godzin, ale już teraz możemy być pewni kilku zmian w podstawowej jedenastce.

Euro 2024. Polacy zagrają z Austrią

Biało-Czerwoni już dzisiaj rozegrają najważniejsze spotkanie za kadencji Michała Probierza. Polacy o swoje “być albo nie być” w Euro 2024 zawalczą z reprezentacją Austrii. Oba zespoły są w trudnej sytuacji - nasza kadra uległa Holandii 1:2, Austriacy ponieśli porażkę z Francją 0:1. Nieudane mecze otwarcia sprawiają, że przegrany dzisiejszego starcia, będzie miał marginalne szanse na wyjście z grupy. Bez wątpienia trenerzy obu nacji rzucą do walki swoje najsilniejsze jedenastki.

Nie do wiary, co Tymoteusz Puchacz zrobił z kibicami w Berlinie. Nagranie hitem sieci Szczęsny szczery do bólu, nagle wypalił bez ogródek. Powiedział, co sądzi o Austriakach

Michał Probierz zaskoczy?

Niemal pewne jest, że w wyjściowym składzie reprezentacji Polski zajdzie kilka zmian, w porównaniu do meczu z Holandią. Przede wszystkim do pełni zdrowia wrócili Robert Lewandowski, Paweł Dawidowicz oraz Karol Świderski. Można się spodziewać, że cała trójka wybiegnie na Austrię od pierwszej minuty. 

W bramce stanie Wojciech Szczęsny, to nie ulega wątpliwości. Trio defensywne najprawdopodobniej stworzy Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior oraz Jan Bednarek. Wahadła pozostaną raczej niezmienne, czyli Nicola Zalewski oraz Przemysław Frankowski. 

Sporo niespodzianek może czekać nas w drugiej linii. Sebastian Szymański nie błyszczał z Holandią, jest szansa, że jego miejsce zajmie Bartosz Slisz lub Jakub Piotrowski. Pod znakiem zapytania stoi także występ Piotra Zielińskiego, który zmaga się z drobnym urazem. Jeśli “Zielu” nie zagra od pierwszej minuty, jego obowiązki przejmie Jakub Moder. Tak czy inaczej, pomocnik z Brighton typowany jest na piłkarza pierwszego składu. Jego połączenie w środku z Zielińskim może być niezwykle owocne

Pewny występu w ataku może być Robert Lewandowski - kapitan Polaków wraca po kontuzji i idealnie powinien sobie poradzić w fizycznych pojedynkach z rywalami. Miejsce obok kapitana zajmie prawdopodobnie Karol Świderski, który również wyleczył uraz. Taki ofensywny duet oznacza brak Adam Buksy, czyli strzelca bramki z Holandią. Wydaje się to rozsądnym rozwiązaniem, zważywszy na ostrą grę fizyczną Austriaków.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią

Michał Probierz lubi zaskakiwać. Selekcjoner Polaków nie boi się trudnych i odważnych decyzji, dlatego też w pierwszym składzie można spodziewać się… niemal każdego. W ostatnim spotkaniu trener Biało-Czerwonych postawił od pierwszej minuty na 18-letniego Kacpra Urbańskiego. W dzisiejszym starciu przewidujemy jednak nieco bezpieczniejsze i pewniejsze rozwiązania kadrowe: 

Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek - Przemysław Frankowski, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński, Jakub Moder, Jakub Piotrowski - Karol Świderski, Robert Lewandowski.