Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA. Tak źle nie było od dawna
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 21.09.2023 17:11

Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA. Tak źle nie było od dawna

Robert Lewandowski
Wojciech Olkusnik/East News

Reprezentacja Polski w ostatnich miesiącach spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Słabe wyniki osiągane przez kadrę pod wodzą Fernando Santosa mają swoje odzwierciedlenie w najnowszym rankingu FIFA. Polacy zanotowali kolejny spadek w zestawieniu. Tak nisko nie plasowali się od 2016 roku…

Fatalna gra reprezentacji Polski pod rządami Fernando Santosa

Fernando Santos miał odmienić grę polskiej reprezentacji. Po kilku miesiącach od zatrudnienia w roli szkoleniowca “Biało-Czerwonych” jego kontrakt został jednak rozwiązany. Portugalczyk notował rozczarowujące wyniki, po których cierpliwość PZPN dobiegła końca. 

Robert Lewandowski i spółka odnieśli wstydliwe porażki z Mołdawią, czy też Albanią. Polacy plasują się na przedostatnim miejscu w swojej grupie eliminacyjnej do Euro 2024. Na ratunek Cezary Kulesza wezwał Michała Probierza, który w środę, 20 września został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec naszej reprezentacji notującej kolejny spadek w rankingu FIFA…

Ujawniono zarobki Michała Probierza w roli trenera reprezentacji Polski. Kwota zwala z nóg

Tak źle nie było od 2016 roku. Reprezentacja Polski spada w rankingu FIFA

W najnowszym zestawieniu "Biało-Czerwoni" plasują się na 30. miejscu, co oznacza spadek o cztery lokaty w porównaniu do czerwca tego roku. To najniższe miejsce zajmowane przez naszą reprezentację w rankingu FIFA od 7 lat! 

Wówczas pod wodzą Adama Nawałki nasz zespół z miesiąca na miesiąc piął się jednak w górę. Po udanych mistrzostwach Europy w 2016 roku reprezentacja Polski awansowała nawet na 5. pozycję w zaszczytnym zestawieniu. Niestety z roku na rok jest już tylko gorzej. Aktualnie wyprzedzają nas takie zespoły jak Australia, Korea Południowa czy Tunezja.

Bez zmian w czołówce

Jak we wspomnianym rankingu wygląda sytuacja naszych eliminacyjnych rywali? Poza naszą reprezentacją najwyżej plasują się Czesi (37. lokata). Albania awansowała z 65. na 62. miejsce. Wyspy Owcze spadły ze 129. na 131. pozycję. Mołdawia przesunęła się z kolei ze 164. na 159. miejsce.

Zmian nie zanotowano w czołówce zestawienia. Wciąż przewodzą mistrzowie świata, Argentyńczycy. Tuż za nimi znajdują się Francuzi oraz Brazylijczycy. Najlepszą dziesiątkę tworzą ponadto: Anglia, Belgia, Chorwacja, Holandia, Portugalia, Włochy oraz Hiszpania.

Źródło: Goniec Sport