Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Skoki narciarskie: konkurs w Engelbergu. Biało-czerwone podium
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 17.12.2022 18:15

Skoki narciarskie: konkurs w Engelbergu. Biało-czerwone podium

dawid kubacki
GABRIEL MONNET/AFP/East News

Za nami kolejny bardzo udany występ polskich skoczków narciarskich. W konkursie indywidualnym, na dużej skoczni w Engelbergu, w pierwszej dziesiątce znalazło się aż trzech reprezentantów naszego kraju. Na drugim miejscu zmagania zakończył Dawid Kubacki, potwierdzając tym samym znakomitą formę, trzeci był niestrudzony Piotr Żyła. Ósme miejsce przypadło wielkiemu mistrzowi sprzed lat, Kamilowi Stochowi.

Skoki narciarskie: konkurs w Engelbergu, Polacy wysoko

Nie samym futbolem żyje polski fan sportu. Nasi skoczkowie narciarscy potwierdzili wysoką formę i w kolejnym konkursie plasują się w samej czołówce. Tym razem dwóch naszych najlepszych w tym sezonie zawodników, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła, musieli uznać jedynie wyższość Anzego Laniska. Polacy kolejno zajmowali drugie oraz trzecie miejsce.

W kwalifikacjach najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął 3. miejsce. Z grona naszych reprezentantów, do konkursu nie dostał się jedynie Tomasz Pilch.

W pierwszej rundzie Dawid Kubacki potwierdził doskonałą dyspozycję i lądując na 139 metrze, wygrał pierwszą cześć szwajcarskiego konkursu. Na drugim miejscu plasował się wówczas Słoweniec, Anze Lanisek, natomiast trzecie miejsce przypadało Piotrowi Żyle.

Druga runda

Do drugiej rundy dostał się wówczas jeszcze Kamil Stoch (8 miejsce), oraz Paweł Wąsek (15 miesjce). Metrów zabrakło Aleksandrowi Zniszczołowi (46 pozycja) oraz Jakubowi Wolnemu (49 miejsce).

Druga odsłona sobotnich zmagań to kolejny świetny występ naszych. Po dalekich skokach w drugiej serii, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła musieli uznać jedynie wyższość dobrze dysponowanego Anze Laniska, który po najdalszym skoku w całym konkursie (142 metry), wygrał finalnie dzisiejszy turniej.

Dawid Kubacki, ze skokiem na 140 metr zakończył konkurs na drugim miejscu, Piotr Żyła zajął wysoką trzecią lokatę. Na ósmym miejscu zmagania w Engelbergu zamknął Kamil Stoch. Niezłe, dwudzieste trzecie miejsce przypadło Pawłowi Wąskowi.

Klasyfikacja generalna tegorocznych zmagań w skokach narciarskich to dominacja wielkiego w tym sezonie Dawida Kubackiego. Polak prowadzi z 470 punktami. Drugie miejsce zajmuje Anze Lanisek (416 punktów), trzecie Stefan Kraft (377). Na piątym miejscu znajduje się Piotr Żyła (272), który zapewne będzie chciał powalczyć o czołową trójkę na koniec sezonu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: