Sport.Goniec.pl > Tenis > Sabalenka w żałobie po stracie partnera. Policja zabrała głos
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 19.03.2024 18:21

Sabalenka w żałobie po stracie partnera. Policja zabrała głos

Aryna Sabalenka, Konstantin Kołcow
Fot. Instagram/@aryna_sabalenka/CLAUDIO CRUZ/AFP/East News

Kilkanaście godzin temu świat obiegła informacja o śmierci byłego hokeisty, a prywatnie partnera Aryny Sabalenki, Konstantina Kołcowa. Nowe światło na tę sprawę rzuciła policja z Miami. Jako możliwą przyczynę wskazuje samobójstwo.

Spekulacje dotyczące okoliczności śmierci Kołcowa

Do tej pory dominowały dwie hipotezy dotyczące przyczyny śmierci Konstantina Kołcowa. Jedna z nich sugerowała wypadek samochodowy, druga - oderwany skrzep krwi. Te dwie możliwości potwierdził nawet były trener reprezentacji Białorusi w hokeju na lodzie, Władimir Krikunow.

Przypomnijmy, Konstantin Kołcow zmarł niespodziewanie w nocy z poniedziałku na wtorek. 42-latek był partnerem drugiej tenisistki rankingu WTA, Aryny Sabalenki, dla której to kolejna taka rodzinna tragedia w ostatnich latach. W 2019 roku odszedł jej ojciec, Siergiej.

Przełom w sprawie Kate! Będzie oświadczenie, jeden szczegół aż mrozi Grzegorz Lato mocno o Zbigniewie Bońku. "Nic nie zrobił"

Policja z Miami podaje nowe informacje ws. śmierci Kołcowa

Całkiem niedawno nadeszły nowe informacje, dotyczące okoliczności odejścia byłego hokeisty. Policja z Miami przejęła dochodzenie, którego wstępne wyniki różnią się od spekulacji. Popołudniem czasu polskiego w serwisie telewizji CNN pojawiło się oświadczenie rzecznika policji

W poniedziałek 18 marca około godziny 0:39 w nocy policja z Bal Harbour oraz straż pożarna zostały wysłane do St. Regis Bal Harbour Resort […] w związku z mężczyzną, który wyskoczył z balkonu. Wydział Zabójstw Departamentu Policji Miami-Dade przejął dochodzenie w sprawie domniemanego samobójstwa pana Konstantina Kołcowa. Nie podejrzewa się żadnego przestępstwa - brzmi wiadomość otrzymana przez dziennikarzy CNN

Tak samo brzmiące oświadczenie pojawiło się na stronie agencji United Press International (UPI), a także na białoruskiej stronie by.tribuna.com.

ZOBACZ: Nie żyje legendarny kierowca rajdowy. Przegrał walkę z chorobą

Hokejowa rodzina wyraża żal

Niezależnie od przyczyny śmierci partnera Aryny Sabalenki, cały świat hokeja pogrążony jest w smutku. Swoje oświadczenie wydała Białoruska Federacja Hokeja, w którym przekazuje przede wszystkim kondolencje dla bliskich byłego reprezentanta kraju.

Białoruska Federacja Hokeja składa najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim, którzy znali i pracowali z Konstantinem Jewgienijewiczem

Wielki żal wyraził również Aliaksiei Protas, czyli jedna z największych gwiazd hokeja na lodzie na Białorusi. 

Nie znajduję słów, żeby opisać tę stratę. Konstantin Jewhenowicz to legenda całego białoruskiego hokeja i wspaniały człowiek. Kondolencje dla wszystkich krewnych i przyjaciół. Niech mu ziemia lekką będzie