Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Rozgoryczony Probierz bez ogródek wypalił do kamery. Te słowa słyszała cała Polska
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 21.06.2024 21:21

Rozgoryczony Probierz bez ogródek wypalił do kamery. Te słowa słyszała cała Polska

Michał Probierz
Fot. TVP Sport (21.06.2024)

Porażka reprezentacji Polski w drugim spotkaniu fazy grupowej Euro 2024 stawia przed ogromnym znakiem zapytania nasz dalszy udział w turnieju. Tuż po spotkaniu z Austriakami Michał Probierz ocenił spotkanie Biało-Czerwonych. Nie krył przy tym smutku.

Mecz Polska-Austria. Polacy mogą już za chwilę odpaść z Euro

Podopieczni Rafla Rangnicka pokazali się od fenomenalnej strony, przez co Polacy mają tylko cień szansy na awans do 1/8 finału Euro 2024. Niedługo po porażce Biało-Czerwonych głos zabrał Michał Probierz. Na antenie TVP Sport zapewniał, że Polacy byli dobrze przygotowani do tego starcia. To było jednak za mało, aby pokonać reprezentantów Austrii.

Jechali z Austriakami w jednym pociągu. Nagle się zaczęło, nagranie robi wielką furorę

Michał Probierz skomentował mecz Polska-Austria

Dzisiaj to było za mało, żeby pokonać Austriaków – tłumaczył Michał Probierz.

Selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z dziennikarką TVP Sport podkreślił, że jego podopieczni ”fatalnie weszli w mecz”. Jego zdaniem poziom gry Austriaków nie był jednak zaskoczeniem dla Polaków, wbrew temu, co twierdzili niektórzy piłkarze.

To dziwne, bo pokazywaliśmy, rozmawialiśmy na ten temat, że tak to będzie wyglądało – powiedział.

ZOBACZ: Była 9. minuta, gdy Polacy otrzymali mocny cios. Cały kraj nagle wstrzymał oddech

Michał Probierz o występie Polaków: Jest to bolesne

Na pytanie o to, czy planem Polaków od początku była agresywna gra przeciw podopiecznym Rafla Rangnicka, Michał Probierz odpowiedział twierdząco. Selekcjoner skomentował także wpuszczenie na boisko Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego

Nie chcieliśmy ryzykować od początku, dlatego też wpuściliśmy wtedy go (red. Roberta Lewandowskiego) i Karola Świderskiego po to, żeby Krzysiek Piątek i Adam Buksa się rozbiegali – powiedział.

Mimo fatalnego zakończenia meczu, Probierz podziękował licznie zgromadzonym na Stadionie Olimpijkim kibicom.

Jest to bolesne, kibicom mogę podziękować za wsparcie, za to, ze z nami są (…) Są elementy, które są dobre, ale to nikogo nie interesuje. Interesuje ich wynik i zdaję sobie z tego sprawę – przyznał ze smutkiem Michał Probierz.