Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Jechali z Austriakami w jednym pociągu. Nagle się zaczęło, nagranie robi wielką furorę
Karol Osiński
Karol Osiński 21.06.2024 17:43

Jechali z Austriakami w jednym pociągu. Nagle się zaczęło, nagranie robi wielką furorę

Austriaccy kibice
Fot. screen X@davidszymczak

Polscy kibice licznie zebrali się w Berlinie, by dopingować reprezentację podczas meczu z Austrią na Euro 2024. Podobnie fani rywali Biało-Czerwonych dołożą wszystko, by ponieść ich drużynę do zwycięstwa. Do zabawnej sytuacji z udziałem sympatyków obu nacji doszło w pociągu do stolicy Niemiec. Wszystko zostało nagrane, to po prostu trzeba zobaczyć.

Polscy kibice "podbijają Berlin"

Odliczanie do “meczu o wszystko” reprezentacji Polski zostały zakończone. Biało-Czerwoni powalczą z Austrią o cenne trzy punkty w grupie D na Euro 2024, które mogą okazać się przesądzające o awansie do fazy pucharowej z trzeciego miejsca. Polscy fani przyjechali do Berlina, by dopingować kadrę Michała Probierza w walce o osiągnięcie tego celu.

W mediach społecznościowych widać dziesiątki nagrań, na których widać podekscytowanych polskich fanów, śpiewających na ulicach Berlina. Pod Olympiastadionem zebrało się ich dziesiątki tysięcy, a na trybunach ma być ponad 30 tys. Polaków.

Michał Probierz odkrył karty. To oni powalczą w kluczowym meczu, a jednak

Polscy kibice "starli się" z austriackimi w pociągu

Do zaskakujących scen doszło także w pociągu zmierzającym do Berlina. W jednym z wagonów obecny był dziennikarz serwisu sport.pl Dawid Szymczak, który nagrał kibiców przekrzykujących się na argumenty sportowe. 

Piękne! My im „Austria auf wiedersehen”, oni nam „Polska ciao”. My im „Robert Lewandowski”, oni nam „Konrad Laimer. My im „Adam Małysz”, oni nam „Thomas Morgenstern”. Wykończyliśmy ich dopiero Igą Świątek - napisał dziennikarz.

ZOBACZ TEŻ: Trudno uwierzyć, co Niemcy mówią o trenerze Polaków. Niebywałe, do kogo go porównali

Michał Probierz dokonał czterech zmian w składzie reprezentacji Polski

Tuż przed godz. 17:00 pojawiła się oficjalna informacja o składzie reprezentacji Polski. Michał Probierz zdecydował się dokonać aż czterech zmian w stosunku do pojedynku przeciwko Holandii. W pierwszej jedenastce zabrakło Roberta Lewandowskiego, jednak kapitan jest gotowy do gry. Od pierwszej minuty zagrają m.in. Krzysztof Piątek, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz i Paweł Dawidowicz.

Skład reprezentacji Polski na mecz przeciwko Austrii:

Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz - Nicola Zalewski, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński, Jakub Piotrowski, Przemysław Frankowski - Adam Buksa, Krzysztof Piątek.