Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Rozczulające, jak w Hiszpanii ocenili Lewandowskiego. Serce rośnie, Polak bohaterem
Michał Pokorski 02.10.2024 09:18

FC Barcelona rozbiła wczoraj drużynę Young Boys 5:0 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Podopieczni Hansiego Flicka zanotowali udane spotkanie, a jednym z bohaterów był Robert Lewandowski. Po meczu Polak został doceniony przez tamtejsze media. Tylko spójrzcie, jak piszą o nim Hiszpanie.

FC Barcelona wygrywa z Young Boys

We wtorkowy wieczór FC Barcelona zmierzyła się w Lidze Mistrzów ze szwajcarską drużyną Young Boys. Napastnik reprezentacji Polski w kapitalnym stylu otworzył wynik meczu i zbliżył się do rekordu.

Lewandowski już w 8. minucie meczu trafił do siatki rywali. 36-latek idealnie przeciął podanie od Raphinhi i zapewnił FC Barcelonie prowadzenie 1:0.

Kolejne bramki dla Katalończyków zdobyli Raphinha oraz Inigo Martinez. Do przerwy FC Barcelona prowadziła z Young Boys już 3:0.

Drugą połowę otworzyło kolejne trafienie Roberta Lewandowskiego. Polak w 51. minucie po raz drugi pokonał Marvina Kellera i Duma Katalonii prowadziła już 4:0.

Niestety, Hansi Flick dbając o zdrowie Roberta Lewandowskiego, postanowił zdjąć go z boiska po 75. minutach gry. Polaka zastąpił 22-letni Pau Victor. W 81. minucie meczu wynik ustaliło samobójcze trafienie Mohameda Camary (5:0).

Po spotkaniu z Young Boys Robert Lewandowski ma na swoim koncie już 96 trafień w Lidze Mistrzów. Polak powoli zbliża się do magicznej granicy 100 trafień w pucharach. Jeśli naszemu napastnikowi udałaby się ta sztuka, to zostałby trzecim zawodnikiem w historii piłki nożnej z takim osiągnięciem. Oprócz niego dokonali tego tylko… Lionel Messi i Cristiano Ronaldo!

Teraz hiszpańskie media oceniły grę Dumy Katalonii z Robertem Lewandowskim na czele. Serce rośnie, Polak bohaterem w Barcelonie.

Do meczu Lewandowskiego zostały godziny, a tu takie informacje. Anna Lewandowska została wyróżniona

Tak Hiszpanie ocenili Roberta Lewandowskiego

Hiszpańskie media są zachwycone występem Roberta Lewandowskiego. Dziennik Marca ocenił występ Roberta Lewandowskiego na 7,5 (w skali od 1 do 10), co było najwyższą oceną w drużynie Barcelony, przyznaną również Lamine Yamalowi i Raphinhi. W relacji z meczu dziennikarze podkreślili, że Polak w pełni wykorzystał swoje okazje i błyszczał na boisku, szczególnie ciesząc się z przełamania w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Lewandowski przeżywał słodkie chwile przeciwko Young Boys, świętując dwa zdobyte gole, które są jego pierwszymi trafieniami w tym sezonie Champions League" – napisano w artykule.

Dziennikarze przypomnieli również, że chociaż to dopiero początek sezonu, Lewandowski już po raz trzeci zanotował dublet. Wcześniej dwukrotnie zdobywał po dwa gole w meczach ligowych – przeciwko Valencii oraz Villarrealowi, co świadczy o jego doskonałej formie i skuteczności w kluczowych momentach. Dziennik Marca zaznaczył, że napastnik z Polski nie tylko zdobywa bramki, ale również kreuje grę, będąc nieocenionym wsparciem dla swojego zespołu.

Dziennik AS w podsumowaniu występów piłkarzy skupił się również na Robercie Lewandowskim, podkreślając jego imponującą formę.

Zdobył dwa gole i kontynuuje swoją niesamowitą passę strzelecką. Polak udowadnia z każdym kolejnym spotkaniem, że wciąż dysponuje ogromną siłą oraz skutecznością – napisano w relacji.

Tym samym redakcja zaznaczyła, że mimo upływu lat, Lewandowski pozostaje jednym z najlepszych napastników na świecie, pokazując nie tylko umiejętność wykańczania akcji, ale również doskonałe przygotowanie fizyczne i niezawodny instynkt strzelecki, który regularnie przynosi Barcelonie kolejne trafienia.

Robert Lewandowski jednym z najlepszych

Według dziennika Sport, Robert Lewandowski wyraźnie zmienił się od momentu, gdy drużynę przejął trener Flick. Jego występ przeciwko Young Boys był tego kolejnym dowodem.

Lewandowski jest inny po przybyciu Flicka. Dwa kolejne gole przeciwko Young Boys, oba z pola karnego, w którym jest jednym z najlepszych strzelców. W tym sezonie ma już dziewięć goli - czytamy.

Jak zaznaczają dziennikarze, Lewandowski ma już na koncie dziewięć trafień w obecnym sezonie, co pokazuje, że jest w doskonałej formie.

W podsumowaniu meczu hiszpański dziennik przyznał napastnikowi ocenę 8, co stanowi najwyższą notę w zespole. Taki sam wynik otrzymali jedynie Lamine Yamal, Raphinha oraz Inigo Martinez, co stawia Lewandowskiego na równi z innymi kluczowymi postaciami Barcelony. W relacji podkreślono, że Polak doskonale wykorzystuje swój instynkt strzelecki, a jego precyzja i wyczucie pozycji czynią go nieodzownym elementem w ofensywie drużyny. Z każdym kolejnym spotkaniem napastnik potwierdza, że mimo wielu zmian w zespole i nowej taktyki, potrafi dostosować się do wymagań i pozostaje czołową postacią w ataku Barcelony.