Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski z bramką w meczu o Puchar Gampera. Piękne wykończenie akcji [WIDEO]
Dawid Szczurek 09.08.2023 11:06

Gol Roberta Lewandowskiego
twitter.com/FCBSeny (zrzuty ekranu)

FC Barcelona zmierzyła się z Tottenhamem w towarzyskim meczu o Puchar Gampera. "Duma Katalonii" pokonała angielskiego rywala 4:2, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Polak z zimną krwią wykorzystał podanie Raphinhi i otworzył wynik spotkania.

FC Barcelona rywalizowała z Tottenhamem o Puchar Gampera

Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych podopieczni Xaviego zagrali jeszcze jeden mecz przed startem nowego sezonu. W Barcelonie zmierzyli się z Tottenhamem w spotkaniu o Puchar Gampera. Zawodnicy "Blaugrany" wrócili z amerykańskiego tournée w dobrych nastrojach. Z trzech meczów kontrolnych wygrali dwa i dobrą formę chcieli również udowodnić przed własną publicznością.

Ich rywalem był londyński Tottenham, który poprzedniego sezonu nie może zaliczyć do udanych. "Koguty" zakończyli zmagania w Premier League dopiero na ósmym miejscu i w nadchodzącej kampanii zamierzają poprawić nastroje kibiców. Kto wyszedł z tego starcia zwycięsko?

Niebywałe, kim jest żona Tomasza Wolnego. Co o tym myślą w TVP?

Robert Lewandowski z bramką. FC Barcelona lepsza od Tottenhamu

W meczu poprzedzającym inaugurację sezonu w hiszpańskiej La Liga Xavi desygnował do gry niemal podstawową jedenastkę. Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla jego zawodników. Już w 3. minucie celne podanie Raphinhi na gola zamienił Robert Lewandowski. Chwilę później polski snajper miał okazję do podwyższenia wyniku, jednak jego uderzenie powstrzymał Gugliermo Vicario.

Goście byli niezwykle skuteczni. Ich pierwszy groźny wypad pod bramkę FC Barcelony zakończył się wyrównującym golem Olivera Skippa. Tottenham uzyskał przewagę w dalszej części pierwszej połowy, którą udokumentował kolejną bramką Skippa.

W drugiej połowie gra się uspokoiła, a na emocje kibicie musieli czekać do ostatnich minut meczu. FC Barcelona wyrównała stan gry w 81. minucie meczu za sprawą błysku 16-letniego Lamine'a Yamala, po którego podaniu akcję wykończył Ferran Torres. "Duma Katalonii" poszła za ciosem i byliśmy świadkami piorunującej końcówki spotkania. W 90. minucie sam na sam z bramkarzem Tottenhamu wyszedł Ansu Fati i po raz pierwszy wyprowadził FC Barcelonę na prowadzenie. Trzy minuty później wynik na 4:2 ustalił Ez Abde.

FC Barcelona w drodze po obronę tytułu

FC Barcelona przystąpi do rozgrywek hiszpańskiej La Liga z ogromną motywacją. Zawodnicy Xaviego będą chcieli obronić mistrzowski tytuł wywalczony przed rokiem. Motywacji nie zabraknie również Robertowi Lewandowskiemu. Kapitan reprezentacji Polski będzie z kolei dążył do ponownego zostania królem strzelców ligi.

"Duma Katalonii" zainauguruje sezon w niedzielę wyjazdowym meczem z Getafe. Początek spotkania zaplanowano na 21:30. Transmisję przeprowadzi stacja Eleven Sports.

Źródło: twitter.com/FCBSeny