Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Gol Polaka w meczu Borussii z Bayernem
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 04.12.2021 19:02

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Gol Polaka w meczu Borussii z Bayernem

Robert Lewandowski Borussia - Bayern
screen transmisja Viaplay

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Polak już w 9 minucie spotkania wpisał się na listę strzelców w hitowym starciu Bayernu Monachium z Borussią Dortmund. Po kapitalnym początku "Der Klassikera" jest remis 1:1.

Robert Lewandowski do sobotniego hitu Borussia - Bayern przystępował podrażniony brakiem Złotej Piłki, która ostatecznie trafiła w ręce Leo Messiego. Polak z gali w Paryżu wyjechał jedynie z tytułem najlepszego napastnika na świecie, co przez część dziennikarzy i ekspertów zostało odebrane jako nagroda pocieszenia dla naszego napastnika.

Robert Lewandowski z kolejnym golem

Do tego kapitan reprezentacji Polski miał okazję potwierdzić swoją wyższość nad Erlingiem Haalandem, który upatrywany jest jako główny kandydat do zastąpienia Lewandowskiego w barwach Bayernu Monachium.

Piorunujące wejście w mecz zaliczyli piłkarze Borussii Dortmund, którzy już w piątej minucie zmusili obronę Mistrzów Niemiec do kapitulacji. Po kapitalnej akcji dortmundczyków na prowadzenie wyprowadził Julian Brandt.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia niespełna pięć minut. Katastrofalny błąd niedaleko własnej bramki popełnił Mats Hummels, a piłkę odebrał mu Thomas Müller. Futbolówka trafiła pod nogi Lewandowskiego, a ten wpadł w pole karne i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

To już 25. trafienie Lewandowskiego w karierze przeciwko drużynie z Dortmundu. Nikomu Polak nie strzelał równie często co swojemu byłemu klubowi. Do tego Polak śrubuje swój indywidualny rekord bramek strzelonych w roku kalendarzowym. Od stycznia tego roku Lewandowski aż 65 razy trafiał do siatki rywali.

Tym samym Polak ma na koncie już 15 trafień w 14 meczach tego sezonu. Trzeci w zestawieniu Haaland ma na koncie dziesięć trafień, ale Norweg dopiero niedawno wrócił do gry po kontuzji. 21-latka z Borussii wyprzedza jeszcze Patrick Schick z Bayeru Leverkusen.