Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski powiedział prawdę o Michale Probierzu. O tych słowach będzie głośno
Karol Osiński
Karol Osiński 25.05.2024 11:25

Robert Lewandowski powiedział prawdę o Michale Probierzu. O tych słowach będzie głośno

Robert Lewandowski i Michał Probierz
Fot. Beata Zawadzka/East News

Robert Lewandowski udzielił wywiadu dla serwisu “Łączy Nas Piłka”. W jego trakcie wypowiedział się o atmosferze panującej w reprezentacji Polski oraz odniósł się do osoby trenera, Michała Probierza. Wskazał kluczowy aspekt przed nadchodzącym Euro 2024.

Robert Lewandowski wierzy w reprezentację Polski

Robert Lewandowski będzie jedną z kluczowych postaci reprezentacji Polski podczas nadchodzącego Euro 2024. Droga do turnieju okazała się kręta dla Polaków, jednak kapitan wierzy, że w grupie, w której Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią, Austrią i Francją, będzie zdecydowanie lepiej i uda się awansować do fazy pucharowej.

Wewnętrznie miałem spokój, że awansujemy do mistrzostw Europy. Zdawałem sobie sprawę, że moc mentalna jest na właściwym poziomie. Wiem, że zagramy w grupie śmierci, ale wierzę, że punkty zdobędziemy i zagramy taką piłkę, że kibice będą z nas dumni - powiedział napastnik w rozmowie z “Łączy Nas Piłka”.

Kibice wtargnęli na trening i grozili piłkarzom. Stanowcza reakcja władz klubu

Robert Lewandowski szczerze o Michale Probierzu

Odkąd Michał Probierz objął reprezentację Polski atmosfera w zespole uległa poprawie. Selekcjoner wprowadził do kadry kilku nowych graczy oraz odpowiednią intensywność, a do tego rozmowy w cztery oczy z piłkarzami. Robert Lewandowski nie ukrywał radości z tego powodu, jednocześnie podkreślając, jak ważna jest szczerość w drużynie.

Na dłuższą metę piłkarz wyczuje trenera. Wyczuje, czy trener mówi prawdę, czy co innego mówi, co innego myśli, a jeszcze co innego robi. Nawet jeśli to są ciężkie decyzje, to trzeba umieć to powiedzieć w cztery oczy. Zawsze lepiej powiedzieć prawdę. Piłkarz to zaakceptuje. Może być zły, ale na końcu doceni szczerość (…) Każdy piłkarz doceni trenera, który mówi prawdę. Ona może być czasem ciężka dla dwóch stron. Ale jeśli jesteś fair, to zawodnik to czuje. I nawet jeśli nie gra, to złość przekuje na pozytywny aspekt. A jak trener nie do końca ci powie prawdę, nie będzie miał u piłkarza zaufania - powiedział snajper.

ZOBACZ TEŻ: Łukasz Różański zdemolowany w walce o obronę pasa. Nie miał żadnych argumentów

Michał Probierz celuje w awans z grupy

Michał Probierz pojawił się w programie “Fakty po Faktach”, podczas którego porozmawiał o nadchodzącym Euro 2024. Selekcjoner wierzy, że jego drużynę stać na coś zdecydowanie więcej niż tylko grę w fazie grupowej.

Baraże pokazały, że potrafimy być zgranym zespołem. Uważam, że będziemy mocni jako drużyna, a to właśnie ona jest najważniejsza. (…) To jest grupa, która chce coś osiągnąć i ja też w to wierzę - powiedział trener.