Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch dorobił się fortuny. O jego biznesie wiedzą nieliczni
Karol Osiński
Karol Osiński 25.05.2024 08:20

Kamil Stoch dorobił się fortuny. O jego biznesie wiedzą nieliczni

Kamil Stoch
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch ma za sobą wiele pięknych lat kariery skoczka narciarskiego. W jej trakcie zarobił mnóstwo pieniędzy, lecz, co najważniejsze, zyskał miliony fanów w całej Polsce i poza nią. Ponadto jest szczęśliwym mężem, który zawsze może liczyć na wsparcie swojej ukochanej żony, Ewy. Wraz z nią założył biznes, który przynosi mu niemałe dochody. 

Pasmo sukcesów Kamila Stocha

Kamil Stoch uchodzi za jednego z najpopularniejszych i najważniejszych polskich sportowców. Na przestrzeni kilkunastoletniej kariery dwukrotnie sięgał po Kryształową Kulę raz zdobył srebro i aż trzykrotnie był trzeci. 39-krotnie triumfował w zawodach Pucharu Świata oraz trzykrotnie sięgnął po zwycięstwo w Pucharze Świata.

Jednak za najważniejszy dorobek w jego karierze skoczka narciarskiego uważa się trzy indywidualne złote medale olimpijskie. Do nich dorzucił jeszcze jeden brązowy zdobyty w zawodach drużynowych. Trzy razy wieszał sobie na szyi medale mistrzostw świata w lotach oraz sześć w mistrzostwach świata, w tym dwa złote.

Skandal tuż przed kluczowym meczem, kibice wtargnęli na trening i się zaczęło. Nagranie obiegło sieć

Kamil Stoch dorobił się milionów

Kamil Stoch bez wątpienia nie może narzekać na dorobek finansowy, po który sięgnął w trakcie kariery. Według danych zgromadzonych przez serwis sport.tvp.pl najwięcej pieniędzy zarobił w trakcie sezonu 2017/2018. Wówczas na jego konto wpłynęło aż 1,3 mln zł. Za minioną zimową kampanię zarobił zdecydowanie mniej, co wywołane było nie najlepszymi wynikami.

Polak uplasował się dopiero na 26. miejscu klasyfikacji generalnej, za co FIS zapłacił mu 150 tys. zł. Jednak samo skakanie nie jest jedynym źródłem dochodu skoczka z Zębu. Znaczący zarobek przynoszą mu liczne kontrakty sponsorskie oraz reklamowe, których wysokość nie jest jawna. Przy tym wszystkim 37-latek pozostaje niezwykle skromny, dając jasno do zrozumienia, że pieniądze nie są dla niego priorytetem. 

Pieniądze są potrzebne do życia codziennego, ale nie mają dla mnie znaczenia nadrzędnego. Nie są najważniejsze, ani też nie są na górze listy wartości, którymi się kieruję. Na samej górze priorytetów jest Bóg, później rodzina, moi najbliżsi. Jeżeli te dwie wartości są na samej górze, to wszystko inne jest na właściwym miejscu - mówił swojego czasu w audycji "Myślidziecka 3/5/7" w radiowej Trójce.

ZOBACZ TEŻ: Xavi zwolniony z Barcelony. Padło nazwisko następcy

Kamil Stoch ma tajemniczy biznes

Do wszystkich sukcesów finansowych Kamila Stocha należy doliczyć jeszcze jedno. Chodzi o biznes w branży odzieżowej. Najpopularniejszy polski skoczek wraz z żoną założył firmę Kamiland, która zajmuje się produkcją czapek zimowych, ale nie tylko. W ich asortymencie można znaleźć również m.in. bawełniane torby, szaliki czy kurtki. Firma lotnika i jego żony posiada swoją stronę internetową, na której można dokonać zakupów. Tam również znajduje się wypowiedź założyciela.

Nie sądziłem, że przygoda z czapkami, stanie się dla mnie równie ekscytująca, jak skoki narciarskie. Struktury, kompozycje, kolory – teraz to moje drugie imię - czytamy.

Tagi: Kamil Stoch