Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski nie wytrzymał. W taki sposób zwrócił uwagę podczas meczu
Karol Osiński
Karol Osiński 24.06.2024 14:44

Robert Lewandowski nie wytrzymał. W taki sposób zwrócił uwagę podczas meczu

Robert Lewandowski
Fot. KAPiF

Robert Lewandowski nie zagrał od pierwszej minuty meczu przeciwko Austrii, lecz pojawił się na boisku w drugiej połowie. Wcześniej uważnie przyglądał się wydarzeniom boiskowym, a w pewnym momencie kamery wychwyciły jego reakcję na zachowanie kolegów na murawie. Przekazał swoje uwagi i nie zostawił wątpliwości.

Dlatego Michał Probierz oszczędzał Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski pojechał na Euro 2024 z kontuzją mięśnia dwugłowego uda i choć zakładano najgorszy scenariusz w postaci braku gry na całym turnieju, to ostatecznie zagrał w drugiej połowie meczu przeciwko Austrii. Przed tym spotkaniem dochodziły głosy, że kapitan może zagrać nawet od pierwszej minuty. Dlaczego tak się nie stało, opowiedział Michał Probierz podczas konferencji prasowej.

Robert był zdolny do gry, ale wiedzieliśmy, że mecz będzie rozgrywany z dużą intensywnością i będzie gotowy na ostatnie spotkania - powiedział selekcjoner.

Probierz podjął decyzję, sensacyjna zmiana przed meczem o honor. A jednak, klamka zapadła

Robert Lewandowski zareagował na wydarzenia boiskowe

W pierwszej połowie meczu przeciwko Austrii reprezentacja Polski miała poważne problemy z grą ofensywną, jednak udało się strzelić wyrównującego gola. Robert Lewandowski wszystkiemu uważnie przyglądał się z ławki rezerwowych i dostrzegł pewien problem. Kamery wychwyciły moment, w którym podszedł do Sebastiana Mili, przekazując mu uwagę ws. środkowych pomocników, o czym poinformował serwis “Meczyki”.

Lewandowski mocno interesuje się taktyką. Jara go to. Nie wstydzi się tego, że jest w stanie dużo zobaczyć. Miał w końcu spektakularnych trenerów, takich jak Pep Guardiola, Carlo Ancelotti, Juergen Klopp, Hansi Flick - powiedział Tomasz Włodarczyk, redaktor naczelny wspomnianego źródła.

Kapitan reprezentacji Polski miał zauważyć, że środkowi pomocnicy są za bardzo “rozbiegani”. Oznacza to, że jego zdaniem nie trzymali się swoich pozycji. Zwrócił uwagę zarówno na Jakuba Piotrowskiego, jak i Bartosza Slisza.

ZOBACZ TEŻ: Kolejny reprezentant Polski kończy karierę w kadrze. Pożegnał się z kolegami

Robert Lewandowski zagra z Francją?

Kapitan reprezentacji Polski jest gotowy do gry przeciwko Francji, jednak nie wiadomo, czy zobaczymy go na murawie od pierwszej minuty. Polacy nie grają już o nic, więc z uwagi na problemy “Lewego” z mięśniem dwugłowym uda, może znów zagrać tylko w drugiej połowie. W kadrze dostępni są również Karol Świderski, Krzysztof Piątek i Adam Buksa. Decyzję o pierwszym składzie Michał Probierz podejmie na godzinę przed startem spotkania, czyli we wtorek 25 czerwca ok. 17:00.