Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Probierz podjął decyzję, sensacyjna zmiana przed meczem o honor. A jednak, klamka zapadła
Michał Pokorski
Michał Pokorski 23.06.2024 17:53

Probierz podjął decyzję, sensacyjna zmiana przed meczem o honor. A jednak, klamka zapadła

Michał Probierz
fot. KAPiF

Reprezentacja Polski zakończy swój udział w Euro 2024 spotkaniem z Francuzami. Mecz odbędzie się dopiero we wtorek, ale Michał Probierz już potwierdził jedną zmianę w wyjściowej jedenastce. Selekcjoner Polaków zaskoczył kibiców w niedzielne popołudnie.

Reprezentacja Polski odpadła z Euro 2024

Remis w starciu Holandii z Francją oraz porażka z Austrią oznaczały dla nas jedno - Polska na pewno zajmie w swojej grupie ostatnie miejsce. Tym samym Biało-Czerwoni stracili już nawet matematyczne szanse na awans. Podopieczni Michała Probierza zostali pierwszą drużyną, która pożegnała się z Euro 2024.

W ostatnim spotkaniu grupowym z Francją stawką będą jedynie "uśmiechy i dobra zabawa". W związku z tym selekcjoner Polaków zapowiedział jedną istotną zmianę w składzie naszej reprezentacji. Dosyć niespodziewanie w bramce Biało-Czerwonych zabraknie Wojciecha Szczęsnego.
 

Od klęski z Austrią minęły godziny, a tu takie wieści. Probierz pilnie ogłosił ws. Lewandowskiego Dramat Huberta Hurkacza. Polak przegrywa w finale turnieju po zaciętej batalii

W ostatnim spotkaniu nie wystąpi Wojciech Szczęsny

W niedzielne popołudnie Michał Probierz przekazał dziennikarzom zaskakującą wiadomość. W starciu z Francją na pewno nie wystąpi Wojciech Szczęsny. W jego miejsce między słupkami stanie Marcin Bułka lub Łukasz Skorupski. Selekcjoner nie chciał natomiast zdradzić, czy oznacza to koniec 34-latka w reprezentacji Polski.

Wojtek nie odchodzi, bo z jego strony nie ma konkretnej deklaracji. Nie oceniałbym tego tak, że on odchodzi. Na razie traktujemy to jako fakt medialny. Trzeba to uszanować i podjąć rozmowy - powiedział Michał Probierz.

Informacja jest dosyć zaskakująca, zważywszy na to, że Euro 2024 jest ostatnim turniejem Szczęsnego w kadrze. Tym samym Polak pożegnał się z występami na międzynarodowych imprezach… żółtą kartką i trzema wpuszczonymi golami. Smutne zakończenie kariery wieloletniego bramkarza reprezentacji Polski.

ZOBACZ TEŻ: Probierz pilnie ogłosił w sprawie Lewandowskiego

Reprezentacja Polski zmierzy się z Francją

Biało-Czerwoni jako pierwsi odpadli z Euro 2024. Polacy po dwóch meczach mają na koncie zero punktów i ujemny bilans bramkowy. Przed reprezentacją Polski pozostało spotkanie o "honor" z naszpikowaną gwiazdami Francją. Starcie obu zespołów już we wtorek, początek meczu o godzinie 18:00. Dla podopiecznych Michała Probierza będzie to piekielnie trudne wyzwanie, gdyż Trójkolorowi nadal będą walczyć o awans.