Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Od klęski z Austrią minęły godziny, a tu takie wieści. Probierz pilnie ogłosił ws. Lewandowskiego
Michał Pokorski
Michał Pokorski 23.06.2024 15:58

Od klęski z Austrią minęły godziny, a tu takie wieści. Probierz pilnie ogłosił ws. Lewandowskiego

Michał Probierz (Lewandowski)
fot. Xiao Yijiu/Xinhua News/East News; East News/Rex Features

Po niedzielnym treningu reprezentacji Polski w Hanowerze, Michał Probierz wyszedł do dziennikarzy. Selekcjoner naszej kadry podziękował kibicom, wypowiedział się także o Robercie Lewandowskim. Trener uciął spekulacje i jasno zaznaczył jego status w zespole.

Reprezentacja Polski przegrała z Austrią

Reprezentacja Polski przegrała w piątek 1:3 z Austriakami. Biało-Czerwoni zagrali słabe spotkanie, popełniając przy tym karygodne błędy w obronie. Nasze potknięcia bezwzględnie wykorzystywali rywale. Futbol prezentowany przez Polaków był… po prostu kiepski.

Robert Lewandowski na boisku pojawił się dopiero w 60. minucie spotkania. Kapitan naszej kadry nabawił się przed turniejem urazu, który wyeliminował go z gry w podstawowym składzie. W mediach rozpoczęły się spekulacje, odnośnie roli “Lewego” w kadrze Probierza. Po niedzielnym treningu Biało-Czerwonych nasz selekcjoner wyjaśnił dziennikarzom status 35-latka w reprezentacji.
 

Kupił bilet na mecz Polski, na miejscu zastał to. Wpadka organizatorów Euro 2024 Koszmar polskiej olimpijki, pokazała zdjęcie ze szpitala. To koniec marzeń

Michał Probierz murem za Robertem Lewandowskim

Selekcjoner Polaków w rozmowie z dziennikarzami jasno skomentował rolę Roberta Lewandowskiego w kadrze. Trener podziękował również kibicom, apelując przy tym o dalsze wsparcie:

 Chciałem podziękować wszystkim kibicom i zachęcić do wspierania tej reprezentacji. Odpadliśmy z tego turnieju, ale jesteśmy na odpowiedniej drodze, by zbudować dobry i stabilny zespół. Nie cofniemy się z tej drogi. 

Dlatego też ważne jest dla nas wszystkich, żebyśmy wspierali tych zawodników. Tak jak Roberta Lewandowskiego. Nie wyobrażam sobie żadnego trenera na świecie, który by go nie wystawiał. I który zrezygnowałby z jego usług w kadrze. Dlatego od nas wszystkich ma słowa wsparcia. I oby wszyscy to tak odbierali, jeśli chodzi o nasz kraj - powiedział Michał Probierz.

Tym samym trener Biało-Czerwonych jasno dał do zrozumienia, że napastnik FC Barcelony jest ostoją naszej reprezentacji. Pozycja Roberta Lewandowskiego jest niezachwiana, a sam 35-latek jest bardzo potrzebny naszemu zespołowi. 

ZOBACZ TEŻ: Kim jest arbiter spotkania Polska - Austria? Ma za sobą trudną przeszłość
 

Przed reprezentacją Polski mecz o "honor"

Biało-Czerwoni jako pierwsi odpadli z Euro 2024. Polacy po dwóch meczach mają na koncie zero punktów i ujemny bilans bramkowy. Przed reprezentacją Polski pozostało spotkanie o "honor" z naszpikowaną gwiazdami Francją. Starcie obu zespołów już we wtorek, początek meczu o godzinie 18:00. Dla podopiecznych Michała Probierza będzie to piekielnie trudne wyzwanie, gdyż Trójkolorowi nadal będą walczyć o awans.