Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Koszmar polskiej olimpijki, pokazała zdjęcie ze szpitala. To koniec marzeń
Karol Osiński
Karol Osiński 22.06.2024 20:47

Koszmar polskiej olimpijki, pokazała zdjęcie ze szpitala. To koniec marzeń

Sofia Ennaoui
Fot. screen YouTube@TVP Sport; X/sport_tvppl

Sofia Ennaoui opublikowała zdjęcia ze szpitala, jednocześnie przekazując bardzo smutną informację. Jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak w najbliższym czasie nie wystartuje w rywalizacjach sportowych. Wyklucza to ją z bardzo ważnej imprezy.

Sofia Ennaoui przeszła operację

Sofia Ennaoui mierzy się z problemami zdrowotnymi od lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. W trakcie biegu eliminacyjnego doznała urazu ścięgna Achillesa i mimo, że dotarła do mety, to nie udało jej się wywalczyć awansu do finału. Teraz opublikowała zdjęcia ze szpitala, informując, że przeszła konieczną operację

Za mną operacja, która była dla mnie trudną, ale konieczną decyzją. Przez ostatnie lata z mniejszymi bądź większymi przerwami trenowałam z bólem. Bywały momenty cudowne takie jak medale Mistrzostw Europy czy 5 miejsce na Mistrzostwach Świata, ale reszta była okraszona: niepewnością, frustracją, smutkiem i łzami, z którymi na co dzień mierzyłam się sama. Nie ukrywam, że to wszystko wpływało destrukcyjnie również na moją psychikę i lekkoatletyka zamiast kojarzyć mi się pozytywnie, zaczęła być dla mnie przykrym obowiązkiem, który co raz ciężej było mi dźwigać - napisała 28-latka.

Lewandowski się nie hamował. Wygarnął to po klęsce Polaków. Te słowa obiegły cały kraj

Koniec marzeń Sofii Ennaoui o igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Niestety operacja, którą musiała przejść biegaczka wyklucza ją z udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Jednocześnie podziękowała wszystkim, którzy zadbali o jej zdrowie i zapewniła, że będzie trzymać kciuki za sportsmenów i sportsmenki startujących w olimpiadzie. Warto dodać, że nie miała zapewnionego startu w imprezie, ponieważ nie wypełniła minimum obowiązującego, by móc do niej przystąpić. 

„Zaczynam nowe życie”. W tym wyjątkowym dla całego sportu roku trzymam kciuki za moje koleżanki i kolegów, którzy będą startowali na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu - dodała.

ZOBACZ TEŻ: Niebywałe, co powiedział Probierz w szatni Polaków. Piłkarz wyznał całą prawdę

Koleżanki po fachu wspierają Sofię Ennaoui

W komentarzach pod opublikowanymi zdjęciami pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których fani wspierali Sofię Ennaoui w walce o powrót do zdrowia. Życzyli jej dużo pomyślności, ale kilka słów dodały również jej koleżanki po fachu.

Doskonale to rozumiem! Trzymaj się Mała i wracaj do zdrowia szybciutko - napisała Justyna Święty-Ersetic;

Sofka trzymam mocno kciuki za dobra rehabilitację i spokojne wejście w trening - dodała Anna Kiełbasińska;

Dużo zdrówka Sofka - życzyła Natalia Kaczmarek.