Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kolejny reprezentant Polski kończy karierę w kadrze. Pożegnał się z kolegami
Karol Osiński
Karol Osiński 24.06.2024 12:28

Kolejny reprezentant Polski kończy karierę w kadrze. Pożegnał się z kolegami

Wojciech Szczęsny, Kamil Grosicki i Robert Lewandowski
Fot. KAPiF

Kamil Grosicki przekazał kolegom swoją decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Podczas dzisiejszego treningu reprezentacji Polski został pożegnany przez kadrowiczów, a nagranie z tej chwili obiegło media społecznościowe. Reakcja piłkarzy mówi wszystko.

Kamil Grosicki kończy karierę reprezentacyjną

Tegoroczne mistrzostwa Europy będą turniejem Kamila Grosickiego w narodowych barwach. Skrzydłowy Pogoni Szczecin przesiedział spotkanie z Holandią na ławce rezerwowych, a przeciwko Austrii zagrał 16 minut.  Istnieje prawdopodobieństwo, że w związku z jego decyzją, zobaczymy go na murawie podczas meczu “o honor” przeciwko Francji. Możliwe, że wyjdzie w pierwszym składzie, choć decyzję poznamy dopiero na godzinę przed meczem. Kamil Grosicki ogłosił swoją decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziś podczas treningu poinformowałem selekcjonera Michała Probierza i całą Drużynę, że po turnieju finałowym EURO 2024 zakończę swoją reprezentacyjną karierę. To było dla mnie piękne szesnaście lat, okraszone 94 meczami i 17 golami. Miałem okazję wziąć udział w pięciu wielkich, międzynarodowych turniejach, dołączając też do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Jestem z tego niezmiernie dumny! Z Reprezentacją Polski przeżyłem wiele pięknych chwil. Dziś pragnę podziękować wszystkim za wsparcie, którego przez kilkanaście lat doświadczałem. Dziękuję, że byliście ze mną! Zawsze robiłem wszystko, by dawać polskim kibicom radość. Jesteście dwunastym zawodnikiem naszej Reprezentacji! - czytamy.

Probierz podjął decyzję, sensacyjna zmiana przed meczem o honor. A jednak, klamka zapadła

Koledzy pożegnali Kamila Grosickiego

Poniedziałkowy trening rozpoczął się od dwóch pamiętnych momentów. Mateusz Kochalski, który pojechał na Euro 2024 w celu pomagania bramkarzom w przygotowaniach do meczów, otrzymał pamiątkową koszulkę za wsparcie w treningach. Zaraz po nim na środek boiska wyszedł Kamil Grosicki, dziękując kolegom oraz żegnając się z nimi. Otrzymał od piłkarzy wielkie brawa.

Kamil Grosicki zaczął trening od przemowy dla całej drużyny, zakończyły ją brawa, a później były uściski z każdym z kolegów. Wygląda to na pożegnanie z kadrą - przekazał dziennikarz sport.pl, Dominik Wardzichowski.

ZOBACZ TEŻ: Probierz wparował do szatni po klęsce z Austrią i się zaczęło. Nagranie widziała cała Polska

Dorobek Kamila Grosickiego w reprezentacji Polski

Kamil Grosicki jest bez wątpienia ikoną reprezentacji Polski. Występ przeciwko Austrii był jego 94-tym w biało-czerwonych barwach. Debiut zaliczył 2 lutego 2008 roku podczas meczu z Finlandią, kiedy trenerem Polaków był Leo Beenhakker. Od tamtej pory strzelił 17 bramek, będąc bardzo ważną postacią podczas kadencji Adama Nawałki czy Jerzego Brzęczka.

“Turbo Grosik” jest też 10. piłkarzem w historii reprezentacji Polski pod względem ilości występów. Jednym z najbardziej ikonicznych momentów w jego wykonaniu był pamiętny rajd przez połowę boiska w Bukareszcie w wygranym przez Polskę 3:0 meczu z Rumunią.