Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski nie wejdzie dziś na boisko? Trener postawił sprawę jasno
Bartosz Nawrocki 08.03.2024 16:58

Robert Lewandowski nie wejdzie dziś na boisko? Trener postawił sprawę jasno

Trener FC Barcelony, Xavi Hernandez wziął udział w konferencji prasowej przed meczem 28. kolejki LaLiga z Mallorcą. Szkoleniowiec zapowiedział roszady w składzie, aby m.in. oszczędzić kluczowych zawodników przed rewanżem w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Napoli. W tym kontekście, z ust Xaviego padło również nazwisko Roberta Lewandowskiego.

Xavi zapowiada roszady na Mallorcę

W piątek 8 marca ekipa Xaviego podejmie Mallorcę, w ramach 28. kolejki LaLiga. W pierwszym w tym sezonie starciu między nimi padł remis 2:2. Robert Lewandowski nie zaliczył w tamtym spotkaniu żadnej liczby.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener “Blaugrany”  zapowiedział zmiany w składzie. Nie jest wykluczone, że Xavi będzie chciał oszczędzić Polaka, który w 9 meczach rozegranych w tym roku w lidze opuścił jedynie 58 minut.

Jutro na pewno dokonamy pewnych zmian w porównaniu do poprzedniej kolejki. Musimy myśleć o zawodnikach, nie tylko dlatego, że we wtorek jest Liga Mistrzów. Bierzemy pod uwagę ich zmęczenie, nagromadzenie minut… Musimy planować naszą pracę tak, aby wszyscy piłkarze byli dostępni do końca sezonu

Są wyniki badań zatrutej galarety. "Znaczne przekroczenie" Kurzajewski oficjalnie potwierdził, nagłe wieści obiegły media. "Współpraca już dzisiaj"

Xavi wprost o rywalizacji Vitora Roque z Lewandowskim

W pewnym momencie konferencji prasowej Xavi Hernandez został zapytany o sytuację nowego nabytku Barcelony, Vitora Roque. Brazylijczyk, póki co, rozegrał dla nowego klubu 7 spotkań, strzelił 2 gole i dostał czerwoną kartkę. Ostatnio nie miał zbyt wielu okazji na grę — zaliczył jedynie 14 minut w poprzednich trzech meczach.

Vitor Roque rywalizuje z Robertem Lewandowskim i innymi napastnikami. To nie jest łatwe. Ale już nam pomógł i będzie nam pomagał i będzie nam pomagać. Jeśli wygra rywalizację, na pewno będzie dostawał swoje minuty - postawił sprawę jasno

Plaga kontuzji wśród graczy Barcelony

Chęć rotowania składem przez Xaviego z pewnością jest podyktowana po części tym, że trzeba oszczędzać tych najlepszych na kluczowe mecze sezonu. "Duma Katalonii" w tym sezonie zmaga się z wieloma kontuzjami, a chyba najgorszą jest ta Gaviego. Młody Hiszpan w listopadowym spotkaniu z Gruzją zerwał więzadło krzyżowe, co wykluczyło go do końca sezonu. Nie pojedzie także na EURO 2024.

Wymowna jest statystyka kontuzji odniesionych przez piłkarzy FC Barcelony w tym sezonie. Hiszpański "Sport" podaje, że z powodu jakiegokolwiek urazu pauzował już każdy, poza trzema graczami: Inakim Peną, Ilkay Gundoganem i Ferminem Lopezem.