Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski na ustach całej Hiszpanii. Tak go jeszcze nie nazwali
Filip Wilkiewicz 30.04.2024 09:14

Robert Lewandowski na ustach całej Hiszpanii. Tak go jeszcze nie nazwali

Poniedziałkowy występ Roberta Lewandowskiego obiegł szerokim echem cały piłkarski świat. Hiszpańskie media pieją z zachwytu nad napastnikiem FC Barcelony i oceniły jego występ. Jeden z dzienników pokusił się nawet o grę słów i nazwał Polaka  “Lewantreskim”.

Olśniewający występ Lewandowskiego

Poniedziałkowy wieczór należał do Roberta Lewandowskiego, który wziął sprawy w swoje ręce i poprowadził Barcelonę do zwycięstwa z Valencią. Podopieczni Xaviego Hernandeza przegrywali po pierwszej połowie 1:2, jednak od początku drugiej części gry grali z przewagą jednego gracza, po czerwonej kartce dla bramkarza gości - Giorgiego Mamardashviliego.

Grająca w dziesiątkę Valencia szybko utraciła prowadzenie za sprawą Lewandowskiego, który w 49 minucie posłał piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. “Lewy” czekał na swoją kolejną okazję, która nadeszła w końcówce spotkania. W 82 minucie polski napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i ponownie wpisał się na listę strzelców po strzale głową. Prawdziwą ozdobą tego spotkania był gol na 4:2 w ostatnich sekundach gry. Lewandowski ustawił piłkę przed polem karnym i genialnie uderzył z rzutu wolnego, zdobywając hat-tricka.

Cudowny gol w wykonaniu Lewandowskiego. Co za precyzja

Zachwyt hiszpańskich mediów

Bohater FC Barcelony od razu znalazł się na ustach hiszpańskich mediów, które nie szczędziły wobec niego ciepłych słów i pochwał za kapitalny występ. Lewandowski pojawił się na okładkach kilku popularnych dzienników. “Marca” poświęciła Polakowi kilka zdań i pozytywnie podsumowała jego grę. Relację z tego meczu zatytułowano “Super Lewandowski”.

Lewandowski przewodzi remontadzie swoim hat-trickiem - czytamy na dole okładki

Dziennikarze z “Mundo Deportivo” wykazali się kreatywnością i na okładce umieścili duży napis “Lewantreski”, odnoszący się do wybitnego wyczynu strzeleckiego polskiego napastnika. Kataloński dziennik podkreślił, że strzał Lewandowskiego z rzutu wolnego był “nienaganny”, a także bardzo ważny w kontekście sytuacji w tabeli ligowej.

Nadszedł czas, aby zapewnić sobie drugie miejsce po ogłoszeniu pozostania Xaviego na przyszły sezon - napisano

"Zbawca Lewandowski"

Robert Lewandowski był również głównym bohaterem okładki dziennika “Sport”. Zdjęcie celebrującego polskiego napastnika zostało podpisane, jako “Zbawca Lewandowski”. W relacji meczowej dziennikarze poświęcili Lewandowskiemu kilka ważnych słów.

Lewandowski odzyskał charakter […] Polski napastnik strzelił hat-tricka po kilku trudnych dniach dla drużyny Barcelony - czytamy

W dalszej części artykułu napisano o strategii FC Barcelony na spotkanie z Valencią. Dziennikarze “Sport” stwierdzili, że zawodnicy “Barcy” postawili na proste środki i grali w niecodzienny dla nich sposób.

Dwa rzuty rożne precyzyjnie wykonane przez Gundogana, dwa strzały głową 'zabójcy' Lewandowskiego, który wykończył wszystko z rzutu wolnego. Takie proste i skomplikowane jednocześnie. To był triumf dumy, uporu... i umiejętności wykorzystania jednego z największych zasobów dzisiejszego futbolu - podsumowano