Sport.Goniec.pl > Tenis > Przerwany mecz Huberta Hurkacza. Wyznaczono nową datę
Bartosz Nawrocki 29.05.2024 20:21

Przerwany mecz Huberta Hurkacza. Wyznaczono nową datę

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz cały czas walczy w turnieju im. Rolanda Garrosa. W swoim drugim meczu na paryskich kortach mierzył się z Amerykaninem, Brandonem Nakashimą. Polak przegrywał 5:6, kiedy przerwano spotkanie. Wyznaczono już datę dokończenia meczu.

W meczach Huberta Hurkacza emocje zawsze gwarantowane

Mecze Huberta Hurkacza słyną z tego, że dostarczają kibicom wielu emocji. Nie inaczej było w pierwszym meczu Polaka na turnieju Rolanda Garrosa, w którym zmierzył się z kwalifikantem z Japonii, Shintaro Mochizukim. Mimo ogromnej przewagi Hurkacza w rankingu ATP, pojedynek wcale nie przebiegał tak, jak sobie to zapewne zaplanował. 163. tenisista świata napsuł krwi Polakowi szczególnie w pierwszej oraz trzecej partii, kiedy to wygrywał. W pewnym momencie jeden set dzielił 20-letniego Japończyka od awansu do kolejnej rundy i wyeliminowania wrocławiania z French Open. Hubert Hurkacz jednak nie poddał się i ostatnie dwie fazy pojedynku padły jego łupem. Ostatecznie to Polak zwyciężył 3:2 (4:6, 6:3, 3:6, 6:0, 6:3).

Sławomir Peszko nie ma litości dla Casha. Te słowa odbiły się szerokim echem Burza po ogłoszeniu polskiej kadry na Euro, kibice są wściekli. Tego nie mogą wybaczyć Probierzowi

Mecz Hurkacza przerwany. Nowa data została już ustalona

Dziś, 29 maja o 11:00 Hubert Hurkacz rozpoczął starcie z Amerykaninem, Brandonem Nakashimą. Jako pierwszy serwował rywal Polaka, który wykorzystał swoje zagranie i wyszedł na prowadzenie. Przy swoim podaniu wrocławianin szybko doprowadził do wyrównania. Dokładnie tak przebiegał mecz, w którym to tenisiści szli łeb w łeb. Przy stanie 5:6 dla Nakashimy organizatorzy postanowili przerwać spotkanie, z powodu wzmożonych opadów deszczu. Po godzinie 14 postanowiono przenieść rywalizację na kort Simonne-Mathieu, gdzie chciano wznowić mecz o 15:00. Kiedy deszcz nie odpuszczał, przesuwano start o kolejne godziny. W końcu podjęto decyzję o przeniesieniu terminu pojedynku na jutro.

ZOBACZ: Podano kadrę polskich skoczków na następny sezon. Nie brakuje niespodzianek

Pogoda w Paryżu nie rozpieszcza. Inne mecze również przeniesione na jutro

Z powodu opadów deszczu w Paryżu przerwano także cztery inne spotkania, rozgrywane przez mężczyzn na kortach bez dachu. Na dziś zaplanowane są jeszcze dwa pojedynki, które jednak odbędą się na zamkniętym korcie.

Pogoda na jutro również nie napawa optymizmem, dlatego nie pozostaje nic innego, jak śledzić na bieżąco meteorologiczne raporty. Ta sytuacja sprawia jednak, że jutrzejszy dzień będzie naprawdę intensywny i obfity w wiele tenisowych starć.