Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Wielki sukces Projektu Warszawa. To był prawdziwy spektakl siatkarski
Karol Osiński 26.04.2024 22:26

Wielki sukces Projektu Warszawa. To był prawdziwy spektakl siatkarski

Siatkarze Projektu Warszawa

Po pierwszym udanym meczu Projekt Warszawa pozostał na dobrej drodze w walce o trzecie miejsce w PlusLidze. Stołeczna ekipa pokonała Asseco Resovię w drugim spotkaniu 3:0 i oficjalnie zajęła miejsce na podium.

Projekt Warszawa wygrał pierwszy mecz z Asseco Resovią

Już w pierwszym meczu stało się jasne, że w walce o trzecią lokatę w bieżącym sezonie PlusLigi mierzą się dwaj godni siebie rywale. Premierowy set był niezwykle zacięty i choć przez jego większą część przewagę jednego lub dwóch punktów utrzymywali siatkarze z Rzeszowa, to przy stanie 25:24 wszystko odwróciło się na korzyść gospodarzy. Wygrali trzy akcje z rzędu ostatecznie zwyciężając seta 27:25.

Niemal identycznie sytuacja wyglądała w drugiej odsłonie gry, aczkolwiek większość czasu prowadziła ekipa Piotra Grabana. Siatkarze obu drużyn nie potrafili uciec przeciwnikom na więcej niż dwa punkty, a set zakończył się wynikiem 30:28 dla Warszawian. Drużyna prowadząca pokazała swoją dominację w trzecim secie. Szybko uciekli na osiem oczek i prowadzili grę do samego końca, wygrywając trzecią odsłonę 25:19 i w konsekwencji cały mecz.

Nie żyje słynny skoczek narciarski. Był mistrzem olimpijskim

Projekt Warszawa kontynuuje zwycięską passę

Sytuacja w drugim meczu wyglądała podobnie. W pierwszym secie Rzeszowianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które szybko stracili i od stanu 5:5 Projekt Warszawa przejął inicjatywę. Uciekli zawodnikom przyjezdnym na sześć punktów, jednak utracili je do dwóch oczek. Finalnie udało im się utrzymać prowadzenie do samego końca, choć nie było ono wyraźne. Wygrali 26:24.

Znajdujący się w znacznie słabszej sytuacji siatkarze Asseco Resovii nie dawali za wygraną, jednak nie umieli sforsować dobrze dysponowanej drużyny Piotra Grabana. W drugim secie gra była bardzo wyrównana. Żadna z ekip nie uciekła drugiej na więcej niż dwa punkty, a Rzeszowianie byli bliscy sukcesu prowadząc 20:18. Mimo tego nie zdołali utrzymać prowadzenia i przegrali 27:29.

Projekt Warszawa na trzecim miejscu PlusLigi

W trzecim secie Projekt Warszawa szybko zaznaczył swoją przewagę. Wyszli na sześciopunktowe prowadzenie i choć utracili je po krótkim czasie, to nie mieli problemów z postawieniem “kropki nad i” Wygrali seta 25:21 i w konsekwencji cały mecz. Oznacza to, że zawodnicy ze stolicy zameldowali się na trzecim miejscu w tabeli PlusLigi!