Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Poznajesz chłopczyka ze zdjęcia? Dziś kocha go niemal cała Polska
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 05.02.2023 11:58

Poznajesz chłopczyka ze zdjęcia? Dziś kocha go niemal cała Polska

kamil stoch
Facebook/Kamil Stoch Official

Poznajecie chłopca z tego zdjęcia? Dziś jest jednym z najsławniejszych Polaków i kibicuje mu grono oddanych fanów. Nic dziwnego — sukcesami dorównuje najznamienitszym w swojej dziedzinie. Udało się wam go rozpoznać?

Poznajecie chłopca ze zdjęcia?

Na czarno-białej fotografii widać uśmiechniętego od ucha do ucha bąbla z niecnym spojrzeniem — zapewne knuł właśnie coś niedobrego albo chociaż wychodził na zdjęciach jak rozrabiaka.

Tak naprawdę jest to dziś jedna z najbardziej prominentnych postaci polskiego sportu. Aż trudno uwierzyć, że ten chłopczyk wyrósł na tak istotną postać. Czy potraficie go rozpoznać po szelmowskim uśmiechu?

Odpowiedź wydaje się dość prosta — to mistrz nad mistrzami polskich skoków narciarskich Kamil Stoch. Niektórzy mogą pamiętać nagrania z czasów, gdy lat miał ledwie kilka i już trenował sport, który na zawsze odmienił jego życie, a Polakom dał tak dużo satysfakcji.

Kamil Stoch był uroczym dzieckiem

Kamil Stoch zaczął skakać na nartach w wieku 8 lat, a w wieku 12 stał się jedną z czołowych postaci wśród polskich juniorów. Skoczek z Zębu pojawiał się na filmikach związanych z promocją tego sportu.

Kiedy miał 12 lat wystąpił zresztą w krótkim wywiadzie, gdzie opowiedział o tym, że w przyszłości chciałby zdobyć medal olimpijski. Zdaje się, że albo przewidział przyszłość niczym Krzysztof Jackowski, albo swoją ciężką pracą i dobrymi podmuchami wiatru był w stanie doprowadzić do świetnych rezultatów — wydaje się, że chodzi o tę drugą kwestię.

Dziś można tylko patrzeć i podziwiać to, jak bardzo z dziecka z marzeniami, nasz mistrz zmienił się w multimedalistę igrzysk olimpijskich. Tylko pozazdrościć.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: