Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Pokazano zachowanie Probierza w przerwie meczu z Holandią. Tak zwrócił się do piłkarzy
Karol Osiński 17.06.2024 21:48

Michał Probierz

Reprezentacja Polski poniosła porażkę w pierwszym meczu Euro 2024, jednak była bliska sprawienia niespodzianki. Media obiegła informacja, w jaki sposób Michał Probierz motywował piłkarzy przed wyjściem na drugą połowę. Takich słów wszyscy oczekują od selekcjonera.

"Wygrana porażka" reprezentacji Polski

Choć reprezentacja Polski nie wygrała meczu z Holandią, to ich gra skradła serca fanów znad Wisły. Po raz pierwszy od dawna widać było, że piłkarze potrafią stworzyć składne akcje ofensywne i doskonale rozumieją się na boisku.

Bramka Adama Buksy w 16. minucie spotkania wlała w serca kibiców nadzieje na niespodziankę, jednak już po kilkunastu minutach po rykoszecie wyrównał Coady Gakpo. Do końca pierwszej połowy meczu Holendrzy przeważali, lecz Polacy oddalali zagrożenie.

Probierz skomentował zachowanie trenera Holendrów. Jego słowa niosą się po świecie

W ten sposób Michał Probierz motywował piłkarzy w przerwie meczu z Holandią

Na kanale YouTube serwisu “Łączy Nas Piłka” pojawił się vlog, na którym odsłoniono kulisy meczu z Holandią. W pewnym momencie pokazano, jak w trakcie przerwy Michał Probierz motywował reprezentantów Polski do lepszej gry.

Panowie! Z jednym z faworytów do przerwy 1:1, potrafimy grać jak równy z równym! Trzeba dalej grać, trzeba dalej szukać tych wyzwań, ciągle chcieć to piłkę! I to jest właśnie to, jak padniesz, będzie zmiana, są następni i czekają żeby wejść. Ale musimy od siebie dać serducho, jeszcze więcej! Piłka stykowa, to musi fruwać! - mówił selekcjoner reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski powalczy z Austrią o pierwsze punkty na Euro 2024

Kolejnymi rywalami Biało-Czerwonych będą Austriacy. Drużyna Ralfa Rangnicka w teorii uchodzi za najprostszego rywala Polaków w grupie D, jednak nie oznacza to, że czeka ich łatwe zadanie. Potencjalne zwycięstwo w tym spotkaniu może przesądzić o możliwości awansu do fazy pucharowej turnieju. Ten mecz odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 18:00 na stadionie w Berlinie.