Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Ostre słowa Zbigniewa Bońka o prezesie Wisły Kraków. Nie gryzł się w język
Karol Osiński
Karol Osiński 11.04.2024 14:27

Ostre słowa Zbigniewa Bońka o prezesie Wisły Kraków. Nie gryzł się w język

Zbigniew Boniek i Jarosław Królewski
Fot. Jan Bielecki, Paweł Wodzyński/East News

Po awansie Wisły Kraków do finału Pucharu Polski głośnym tematem stała się wymiana zdań pomiędzy Zbigniewem Bońkiem a prezesem Białej Gwiazdy, Jarosławem Królewskim. Drugi z panów przypomniał wiceprezydentowi UEFA określenie, jakim nazwał go w jednym z wywiadów, jednak na tym sprawa się nie skończyła. Teraz były szef PZPN porozmawiał z TVP Sport i ponownie użył tego samego słowa względem Królewskiego.

Zbigniew Boniek zaczepił Jarosława Królewskiego

W listopadzie 2022 roku oczy piłkarskiego świata w Polsce zwrócone były na Wisłę Kraków, gdzie dochodziło do wielu nieporozumień i problemów. Jedną z osób, które aktywnie udzielały komentarzy na ich temat, był Zbigniew Boniek. Jarosław Królewski ogłosił, że ma zamiar opuścić biura klubu z ul. Reymonta w Krakowie, na co zareagował były prezes PZPN, pisząc:

Trampkarz, chciał uczyć wszystkich nie mając żadnej wiedzy. Dołączy do grona tych co byli, krzyczeli, uczyli wszystkich i potem szybko zniknęli…

Poważne ostrzeżenie dla Igi Świątek. Legenda nie ma wątpliwości

Jarosław Królewski odpowiedział Zbigniewowi Bońkowi

Niedługo po niedawnym awansie Wisły Kraków do finału Pucharu Polski Jarosław Królewski udostępnił wpis w serwisie X, w którym wyraził zadowolenie ze wsparcia ultrasów Białej Gwiazdy podczas meczu z Piastem Gliwice. 

Ostatnio post z mojej strony dziś. To co kur** zrobili dziś kibice @WislaKrakowSA
w szczególności Ultras na trybunach do ostatniej minuty to był majstersztyk wsparcia. Sedno piłki nożnej! Nigdy nie byłem tak dumny z tej społeczności jak dziś. Po prostu jedna wielka wspaniała rodzina - napisał.

Ten wpis udostępnił Zbigniew Boniek, dodając do niego kilka emotikonów, wskazujących na zadowolenie z awansu drużyny prowadzonej przez Alberta Rude. Szef Wisły Kraków nie został obojętny, odpisując byłemu prezesowi PZPN w sposób wyraźnie sugerujący, że wyżej przytoczone słowa o “trampkarzu”, zapadły mu w pamięci.

Trampkarz szybko się uczy 

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje legendarny sportowiec. Tragiczne informacje obiegły media

Zbigniew Boniek nie odpuszcza Jarosławowi Królewskiemu

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu dla TVP Sport, podczas którego został zapytany o słynnego “trampkarza”. Wiceprezydent UEFA określił Jarosława Królewskiego tak samo, jednak podkreślił, że mówi to żartobliwie.

Jest jeszcze młody i musi przemyśleć pewne sprawy. Widzę, że niedawno pożyczył pieniądze od kibiców, by iść do przodu... Bycie właścicielem klubu to nie jest prosta sprawa. Niby należy do ciebie, ale kibice krzyczą, że “klub jest ich”. Mają ogromne oczekiwania, a potem pierwszy krytykowany jest właśnie właściciel - powiedział były prezes PZPN, dodając, że życzy szefowi Wisły Kraków jak najlepiej.