Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > O kibicach Legii mówi cały świat, dali prawdziwy popis. Hiszpanie zwrócili uwagę na jedno
Bartosz Nawrocki 04.10.2024 08:39

kibice Legii Warszawa

To był piękny wieczór dla polskich klubów i kibiców w europejskich pucharach. Jagiellonia, w sensacyjnych okolicznościach wygrała na Parken z Kopenhagą 2:1, po golu w ostatniej akcji meczu. Z kolei Legia, także dosyć niespodziewanie, zwyciężyła u siebie z Realem Betis 1:0. Prawdziwy pokaz siły i charakteru dali także kibice warszawskiego zespołu, o których oprawie mówi cały świat. Hiszpanie z kolei zwracają uwagę na jeden aspekt z początku meczu.

Legia wygrywa z Betisem. Oprawa kibiców ponownie wzbudziła poruszenie

Legia Warszawa swój pierwszy mecz zagrała z Realem Betis, na własnym stadionie. Faworytem był hiszpański zespół, jednak podopieczni Goncalo Feio nie pozostawali na straconej pozycji. I ten, kto skreślił polski zespół jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, ten naprawdę się zdziwił. Legia kilkukrotnie przeprowadzała akcje ofensywne w polu karnym Betisu, nieraz zagrażając bramce strzeżonej przez Adriana. Starania zawodników z Warszawy przyniosły skutek w 23. minucie, kiedy po rzucie rożnym piłkę do siatki wbił Steve Kapuadi. Wynikiem 1:0 dla Legii zakończyła się pierwsza połowa spotkania przy Łazienkowskiej.

W drugiej połowie warszawiacy przeszli do defensywy. To Real Betis musiał gonić wynik, zatem stołeczny klub mógł skupić się na obronie wyniku. I faktycznie, Hiszpanie stwarzali sobie więcej okazji, jednak Legioniści także dochodzili do naprawdę dobrych sytuacji. W 81. minucie świetnym strzałem popisał się Rafał Augustyniak, jednak refleksem popisał się golkiper Betisu. Koniec końców, mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Legii.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem dali o sobie znać kibice stołecznej drużyny. Fani zasiadający na Żylecie przygotowali sektorówkę, która przedstawiała wściekłego byka, patrzącego na uciekających torreadorów. To oczywiście nawiązanie do popularnej w Hiszpanii korridy, czyli widowiska polegającego na walce z tym zwierzęciem.

Szczęsny ledwo dołączył do Barcelony, a tu takie wieści. Przejmujące, jak potraktował kolegę z zespołu Nie żyje prezes polskiego klubu, człowiek o wielkim sercu. Jego zasługi zostaną nieocenione

Hiszpanie reagują na oprawę kibiców Legii. Zwrócili uwagę na jedno

O oprawie kibiców Legii Warszawa z meczu z Betisem zrobiło się głośno. To nie pierwszy raz, ponieważ fani na Żylecie słyną nie tylko z kontrowersyjnych zachowań, ale także z przepięknych opraw. Często ich zdjęcia obiegają internet, a ludzie zachwycają się ich sektorówkami na całym świecie. Nie inaczej było teraz.

Hiszpanie już zdążyli zareagować na to, co zaprezentowali kibice Legii. Dziennikarze oraz fani z Półwyspu Iberyjskiego nie kryli zachwytu.

Tą oprawą i licznymi racami ultrasi Legii Warszawa przywitali polską drużynę. Wspaniała atmosfera na Stadionie Wojska Polskiego" - ocenił z kolei Alejandro Fernandez, dziennikarz portalu Besoccer Betis;

Kolejna spektakularna oprawa od ultrasów Legii - napisał na X jeden z kibiców Betisu.

Pojawiły się też nieco bardziej krytyczne komentarze. Hiszpanie zwrócili uwagę na jeden aspekt - na fakt, że spotkanie zostało opóźnione. Było to spowodowane zadymieniem stadionu przy Łazienkowskiej przez race, które puścili kibice zasiadający na Żylecie

Ta niezwykle brutalna sektorówka ultrasów Legii (byka, którego rogi są oświetlone przez race) wywołała taki dym na stadionie, że spotkanie zostało opóźnione o pięć minut - napisał na X Jose David Lopez z Cadena SER;

Profil Mi Betis na X nazwał nawet zachowanie fanów Legii Warszawa kompromitacją.

Od spektakularnej oprawy ultrasów Legii po kompromitację spowodowaną racami, które doprowadziły do opóźnienia meczu - czytamy.

ZOBACZ: Sędzia już chwycił za gwizdek, wtedy Jagiellonia napisała historię. To była ostatnia akcja

O kibicach Legii mówi cały świat

Nie tylko Hiszpanie ocenili przygotowania kibiców Legii Warszawa do meczu z Betisem. Zdjęcie ich sektorówki, pokazującej byka dotarło również do innych krajów. Świadczy o tym fakt, że te obrazki przewijają się na zagranicznych profilach w mediach społecznościowych.

Na portalu X przewija się także wiele komentarzy, podziwiających kibiców Legii za pomysłowość i tworzenie fantastycznej atmosfery.