Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nowe informacje o stanie zdrowia Lewandowskiego. Wiadomo, kiedy wróci do gry
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.06.2024 12:28

Nowe informacje o stanie zdrowia Lewandowskiego. Wiadomo, kiedy wróci do gry

Robert Lewandowski
fot. Rex Features/East News

Kilka dni przed rozpoczęciem Euro 2024 reprezentacja Polski stanęła przed poważnym wyzwaniem. Robert Lewandowski, kluczowy zawodnik drużyny, naderwał mięsień dwugłowy uda, co wyeliminowało go z najbliższych spotkań. Od tamtej pory wiele osób zastanawia się, kiedy napastnik Barcelony powróci na murawę i wesprze biało-czerwonych.

Robert Lewandowski kontuzjowany. Kiedy wróci do gry?

Kontuzja Roberta Lewandowskiego znacząco skomplikowała plany selekcjonera Michała Probierza, który musiał przygotować taktykę na mecz z Holandią bez swojego najlepszego piłkarza. Choć reprezentacja Polski przegrała ten mecz 1:2, występ zespołu spotkał się z uznaniem. Nie da się jednak ukryć, że wielu kibiców zastanawiało się, czy z Robertem Lewandowskim na murawie rezultat nie byłby lepszy.

W obliczu braku czołowego piłkarza Michał Probierz musiał polegać na innych zawodnikach. Adam Buksa, napastnik Antalyasporu, stanął na wysokości zadania, strzelając jedyną bramkę dla Polski. Mimo porażki biało-czerwoni pokazali się z dobrej strony, a ich gra zaskoczyła nawet krytyków. Adam Buksa pokazał, że drużyna może funkcjonować bez swojego kapitana, choć jego powrót na pewno wzmocniłby zespół.

Nowe wieści ws. kontuzji Mbappe, Polacy siedzą jak na szpilkach. Komunikat rozwiał wątpliwości

Nowe informacje w sprawie Roberta Lewandowskiego. Będzie gotów na Austrię?

Po meczu z Holandią pojawiły się nowe informacje na temat stanu zdrowia Roberta Lewandowskiego. Selekcjoner Michał Probierz w swoich wypowiedziach podkreślał, że rehabilitacja napastnika przebiega zgodnie z planem.

Rehabilitacja Roberta przebiega sprawnie. Wiele wskazuje na to, że będzie gotowy na mecz z Austrią. To nasz bardzo ważny zawodnik, którego potrzebujemy - mówił trener biało-czerwonych.

Wiadomo już, że Robert Lewandowski wrócił do indywidualnych treningów, co daje nadzieję na jego występ w kluczowym meczu z Austrią. Portal Meczyki.pl przekazał najnowsze informacje na ten temat, które są bardzo optymistyczne. Według ich źródeł, w środę Robert Lewandowski wejdzie w mocniejszy trening z drużyną. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie mógł zagrać w piątek.

Poniedziałkowe badanie rezonansem magnetycznym nie wykazało żadnych problemów, co pozwala mieć nadzieję, że kontuzja się nie odnowi.
Środa i czwartek będą dniami decydującymi, czy Lewandowski zagra w meczu z Austrią - przekazał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Według najnowszych informacji Robert Lewandowski jest gotowy zaryzykować swoje zdrowie, aby pomóc reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski jest bardzo zdeterminowany, żeby wrócić, chce zagrać i nawet chce się poświęcić w przypadku, jeśli nawet nie będzie w 100 proc. zdrowy. Na tę chwilę z Robertem jest coraz lepiej. W poniedziałek przeszedł badania, które wykazały, że właściwie nie ma już żadnego problemu, bo od samego początku nie było to naderwanie na poziomie uszkodzenia włókien mięśniowych - dodał Tomasz Włodarczyk.

Robert Lewandowski jest gotów poświęcić się dla dobra drużyny. "Jest bardzo zdeterminowany"

Stanem zdrowia Roberta Lewandowskiego zainteresowała się także FC Barcelona, klub, w którym na co dzień gra polski napastnik. Hiszpański klub skontaktował się z reprezentacją Polski, aby uzyskać raport medyczny.

FC Barcelona poprosiła o raport medyczny, bo chciała wiedzieć, co dzieje się z jej zawodnikiem. To jest normalna procedura, że kluby chcą mieć w to wgląd - zaznaczył dziennikarz.

Mecz z Austrią, który odbędzie się w piątek 21 czerwca o godzinie 18:00, jest kluczowy dla dalszych losów reprezentacji Polski na Euro 2024. Zdrowy Robert Lewandowski mógłby znacząco zwiększyć szanse Biało-Czerwonych na zwycięstwo, które zbliżyłoby ich do wyjścia z grupy. W przypadku remisu lub porażki, drużyna Probierza będzie musiała zmierzyć się z silną Francją, co dodatkowo utrudni walkę o awans.

Nie da się ukryć, że reprezentacja Polski stoi przed kluczowym momentem na Euro 2024. Powrót Roberta Lewandowskiego do zdrowia jest kluczowy dla dalszych sukcesów drużyny. Kibice liczą na to, że z polski napastnik powróci na boisko i pokaże swoją siłę, zapewniając biało-czerwonym awans do kolejnej rundy mistrzostw.