Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Norbert Huber świętuje udane mistrzostwa. "Polska górą!"
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 17.09.2023 08:37

Norbert Huber świętuje udane mistrzostwa. "Polska górą!"

 Norbert Huber
Twitter @Polsat Sport

Norbert Huber nie potrafił ukryć swojego szczęścia po wygranej Polski w w finale mistrzostw Europy. “Polska górą” - wykrzyczał, nawiązując do słynnego okrzyku Mariusza Pudzianowskiego.

Norbert Huber świętuje zwycięstwo Polaków

Norbert Huber świętuje wygraną reprezentacji Polski w finale mistrzostw Europy w siatkówce. Sportowiec uczcił zwycięstwo naszej drużyny słynnym okrzykiem Mariusza Pudzianowskiego.

- Dla nas to był ciężki mecz z trudnym przeciwnik. Jednak od początku wiedzieliśmy, że możemy to osiągnąć, możemy wygrać mistrzostwo. Na boisku zrobiliśmy swoją robotę. To wielki dzień dla polskiej siatkówki – powiedział i krzyknął “Polska górą”.

Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję. Ostrzega Polaków przed tym, co ma nastąpić

Polska mistrzem Europy

Reprezentacja Polski w siatkówce wygrała z Włochami trzy do jednego podczas mistrzostw Europy. To już drugi w historii złoty medal naszej drużyny - pierwszy z nich zdobyli w 2009 roku.

Nasi rodacy po raz pierwszy  w historii zdobyli dwa złote medale w jednym sezonie. W lipcu odnieśli zwycięstwo w Lidze Narodów. 

Norbert Huber

Norbert Huber był jednym z najlepszych zawodników finału mistrzostw Europy. W pierwszym secie wykazał się maksymalną skutecznością, a w drugim dołożył do tego jeszcze 3 pkt.

Tagi: Siatkówka