Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Nikola Grbić zabrał głos ws. stanu zdrowia Bartosza Kurka. Kapitan walczy o możliwość powrotu do gry
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 22.09.2023 17:38

Nikola Grbić zabrał głos ws. stanu zdrowia Bartosza Kurka. Kapitan walczy o możliwość powrotu do gry

Nikola Grbić i Bartosz Kurek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Odpoczynek polskich siatkarzy po triumfie w mistrzostwach Europy nie będzie trwał długo. Przed naszymi reprezentantami turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wciąż ważą się losy występu Bartosza Kurka. Kapitan reprezentacji Polski zmaga się z kontuzją biodra, która wykluczyła go z kluczowych meczów mistrzostw Starego Kontynentu. Nikola Grbić wypowiedział się na temat stanu zdrowia gwiazdy polskiej reprezentacji.

Bartosz Kurek opuścił kluczowe mecze mistrzostw Europy

Bartosz Kurek od dłuższego czasu boryka się z kontuzją biodra, która we znaki dała się mu podczas najważniejszych starć Polaków w mistrzostwach Europy. Kapitan naszej reprezentacji był zmuszony opuścić kluczowe mecze naszej reprezentacji.

Przed naszą kadrą kolejny ważny turniej. Kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wielu kibiców zadaje sobie pytanie, co ze zdrowiem lidera polskiego zespołu? Fani zastanawiają się, czy Bartosz Kurek będzie do dyspozycji Nikoli Grbicia na zbliżające się spotkania.

Robert Lewandowski odsunięty od kadry? Michał Probierz stanowczo reaguje

Nikola Grbić o stanie zdrowia Bartosza Kurka

Kłopoty z biodrem ciągną się za Bartkiem Kurkiem od czasu Ligi Narodów. Kapitan reprezentacji Polski opuścił półfinał oraz finał mistrzostw Starego Kontynentu i jak sam przyznał "po turnieju trzeba będzie się tym lepiej i dłużej zająć". Polski Związek Piłki Siatkowej potwierdził ,że we wtorek, 19 września 35-latek przeszedł szczegółowe badania.

Ich wyniki powinny pojawić się w najbliższych dniach. Jak zdradził serbski szkoleniowiec, Bartosz Kurek wraz z zespołem wciąż na nie oczekują, bo siatkarz przechodzi wiele różnych badań. - Nadal przechodzi testy, wkrótce się dowiemy - powiedział krótko w rozmowie z TVP Sport. Na ostateczne wieści ws. stanu zdrowia Bartosza Kurka będziemy musieli więc jeszcze poczekać.

Polscy siatkarze powalczą o igrzyska olimpijskie

Reprezentanci Polski zmagania w turnieju kwalifikacyjnym rozpoczną 30 września. Podopieczni serbskiego szkoleniowca zmierzą się z Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią oraz Chinami. Awans na igrzyska uzyskają dwa najlepsze zespoły.

W Paryżu wystąpi 12 reprezentacji. Francja jako gospodarz, sześć zespołów z kwalifikacji (po dwie najlepsze drużyny z trzech rozgrywanych turniejów) oraz pięć wybranych na podstawie pozycji w rankingu FIVB.

Źródło: TVP Sport