Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Niebywałe sceny w Lidze Mistrzów. Gol bramkarza w doliczonym czasie gry [WIDEO]
Dawid Szczurek 20.09.2023 11:46

Niebywałe sceny w Lidze Mistrzów. Gol bramkarza w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Gol bramkarza Lazio
x.com/Polsat Sport (zrzuty ekranu)

We wtorek, 19 września wystartowała uwielbiana przez kibiców Liga Mistrzów. W jednym ze spotkań pierwszej kolejki fazy grupowej Lazio Rzym zmierzyło się z Atletico Madryt. W doliczonym czasie gry doszło do niesamowitych obrazków. Bramkę na wagę cennego punktu zdobył bramkarz gospodarzy Ivan Provedel. Stadio Olimpico eskplodowało z radości. To trzeba zobaczyć!

Atletico Madryt było o włos od zwycięstwa

W tym spotkaniu ciężko było wskazać faworyta. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. W 29 minucie bramkę otwierającą wynik zdobył Pablo Barrios. Słynące z żelaznej defensywy Atletico Madryt w dalszej fazie spotkania zamierzało utrzymać jednobramkowe prowadzenie.

Gospodarze naciskali rywali, jednak brakowało im chłodnej głowy pod ich bramką. Co jakiś czas podopieczni Diego Simeone stwarzali sobie okazje do podwyższenia stanu gry. W 66 minucie piłka po strzale Alvaro Moraty wylądowała na prawym słupku. Atletico Madryt było o krok od wygranej. Wszystko zmieniło się za sprawą ostatniej akcji meczu…

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Bramkarz Lazio bohaterem spotkania. Gol w 95 minucie meczu

Lazio stanęło wówczas przed szansą na zdobycie wyrównującego gola za sprawą rzutu rożnego. Dośrodkowanie było jednak zbyt krótkie i piłka błyskawicznie wróciła do wykonawcy kornera. Ten posłał krótkie podanie do Luisa Alberto, którego wrzutka była już znacznie lepsza. Po mocnym dośrodkowaniu najlepiej w polu karnym spisał się… bramkarz Ivan Provedel.

Po jego strzale głową piłka zatrzepotała w siatce. Cały stadion wybuchł z radości. "Bramkarz ratuje Lazio. Co tu się wydarzyło" - krzyczał jeden z komentatorów. Bramka Ivana Provedela zapewniła Rzymianom cenny punkt.

Robert Lewandowski udanie zainaugurował zmagania w Lidze Mistrzów

We wtorek swoje spotkanie w Lidze Mistrzów rozgrywała również FC Barcelona. "Duma Katalonii" z Robertem Lewandowskim w wyjściowym składzie podejmowała belgijską Antwerpię. Rywale w starciu z mistrzami Hiszpanii byli bez szans.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0! Jedną z bramek zdobył kapitan reprezentacji Polski, który w 19 minucie pewnie wykorzystał kapitalne podanie Joao Felixa. Dla "Lewego" była to wyjątkowa chwila. Polak zdobył swoją 100. bramkę w europejskich pucharach.

Źródło: x.com/Polsat Sport